Путін прибув до Китаю і виступив там із заявою про НАТО

Читать на русском

КНР і РФ спільно заявили про нову епоху в міжнародній політиці

Читать на русском
Путін прибув до Китаю і виступив там із заявою про НАТО

КНР і РФ спільно заявили про нову епоху в міжнародній політиці

Російський президент Путін, який прибув 4 лютого до Китаю для участі у відкритті зимових Олімпійських ігор, і голова КНР Сі Цзіньпін зробили спільну заяву – про нову епоху міжнародних відносин, яка фактично визначає НАТО, як Альянс недружній КНР і РФ.

Як повідомляє Інформатор, текст спільного комюніке оприлюднено на сайті Кремля.

У тексті заяви підкреслено, що «дружба між двома державами не має кордонів, у співпраці немає заборонених зон, зміцнення двосторонньої стратегічної взаємодії не спрямоване проти третіх країн, не схильне до впливу ситуативних змін у третіх країнах».

Якщо говорити простішою мовою, то керівники Китаю та Росії послали країнам Заходу сигнал про те, що вони бачать глобальні зміни в існуючому світовому порядку, і перед цими змінами вони готові підставити плече один одному. При цьому важливо враховувати, що економічний потенціал РФ і Китаю мало співставний, оскільки ВВП двох країн різняться на порядок.

Путін прибув до Китаю і виступив там із заявою про НАТО 1

«Деякі сили, які представляють меншість на світовій арені, продовжують відстоювати односторонні підходи до вирішення міжнародних проблем і вдаватися до силової політики, практикують втручання у внутрішні справи інших держав, завдаючи шкоди їх законним правам та інтересам, провокують протиріччя, розбіжності та конфлікти, перешкоджають розвитку та прогресу людства, що спричиняє неприйняття з боку міжнародної спільноти», – наголошується в документі.

У тексті заяви не обійшлося без ритуальних реверансів у бік демократії і стверджується, що Росія та Китай «єдині у розумінні того, що демократія є загальнолюдською цінністю, її просування та захист – спільне завдання всього світового співтовариства». Втім, обох керівників непокоїть те, що розуміння демократичних процесів у їхніх країнах відрізняється від загальноприйнятого. І це призводить до створення міжнародних блоків та союзів, фактично спрямованих на противагу Китаю та Росії.

Путін і Сі Цзіньпін висловили спільне занепокоєння «серйозними викликами у сфері міжнародної безпеки» і виступили проти «дій зовнішніх сил щодо підриву безпеки та стабільності у спільних суміжних регіонах, проти «кольорових революцій».

Китай і Росія повідомили, що «окремі держави, військово-політичні союзи чи коаліції мають на меті отримання прямо чи опосередковано односторонніх військових переваг на шкоду безпеці інших». А тому Китай виступив проти розширення НАТО та збільшення кількості членів цього військово-політичного Альянсу.

Глави Росії та Китаю також звернулися із закликом до США відмовитися від планів розміщення ракет середньої та меншої дальності наземного базування в Європі та в Тихоокеанському регіоні, оскільки це становить загрозу РФ та КНР. Водночас китайська сторона заявила, що підтримує висунуті Росією пропозиції щодо формування гарантій безпеки в Європі.

Зазначимо, що раніше в НАТО заявили, що через агресію Росії біля кордонів України в Європі може початися нова війна.

Крім того, ми розповідали, як Захід відповість на російські загрози про ядерну зброю, окупацію України та хаос біля кордонів ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.