У війні проти нацистів загинули від 8 до 10 мільйонів українців - це більше, ніж громадян будь-якої іншої республіки срср
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що без допомоги США, стійкості українського фронту та без стратегічного тиску з боку Британії - перемога у Другій світовій війні для СРСР була б взагалі недосяжною. Зокрема, цього не вдалося б досягти без американської програми ленд-лізу. Крім того, 60% радянських дивізій було сформовано або укомплектовано українцями.
Ба більше, саме на території України велися найзапекліші бої. Про це Єрмак написав у Telegram.
"Попри міфологізований наратив радянської пропаганди про "перемогу CРСР у Великій Вітчизняній війні", історичні факти свідчать: без допомоги США, без стійкості українського фронту та без стратегічного тиску з боку Британії - перемога у Другій світовій війні для СРСР була взагалі недосяжною, і вона сталася б виключно завдяки зусиллям союзників, яким довелося б звільняти від гітлерівців окуповані частини Радянського союзу", - зауважив він.
За словами глави Банкової, 427 тисяч вантажівок, 2 тисячі локомотивів, десятки тисяч тонн авіабензину, алюмінію, кольорових металів і продуктів харчування від Америки стали матеріальною основою фронту. Крім того, з американської пшениці у 1943-45 роках виготовляли половину радянського хлібу.
Також більшість сталевих бронелистів для радянських танків Т-34 - поставки зі США. А ще форма для солдатів - зокрема, чоботи - у багатьох дивізіях була зроблена в США чи Канаді.
Крім того, у війні проти нацистів загинули від 8 до 10 мільйонів українців - це більше, ніж громадян будь-якої іншої республіки СРСР. Єрмак зауважив, що 60% радянських дивізій було сформовано або укомплектовано українцями. Україна стала ареною найзапекліших боїв - від оборони Києва, Харкова, Донбасу до Сталінградської битви.
"Після визволення території України саме українська інфраструктура - залізниці, заводи, колгоспи - стала основою радянського тилу. Саме тут налагоджувалися ремонт техніки, формувалися нові армії, працювала логістика. І саме українці брали участь в фінальному штурмі третього рейху, грали важливу роль в берлінській операції. Сотні тисяч українців штурмували Берлін", - наголосив керівник ОП.
Водночас не було б перемоги і без Британії. Саме королівські ВПС першими завдали Гітлеру відчутної шкоди в тилу. А ще Британія та союзники нанесли німцям та їх союзникам значні втрати в Північній Африці. Саме британці забезпечили розвіддані, які часто надходили до москви через пряму співпрацю з союзниками.
"Без США в Москви не було б ресурсів. Без України - не було б армії. Без Британії - Гітлер не відволікався б на Захід. Міф про "самостійну перемогу СРСР" і росіян - це політична конструкція, створена для утвердження поствоєнного гегемонізму Москви. Реальна історія Другої світової - це історія глобального спротиву, в якому внесок України був кров’ю та силами. Путін постійно бреше. І дуже добре, що президент США Трамп зараз публічно акцентував увагу на ключовій ролі США у перемозі над нацизмом", - резюмував Єрмак.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати зробили набагато більше, ніж будь-які інші країни для перемоги у Другій світовій війні. Це ж стосується і Першої світової. Він дорікнув, що раніше Штати не святкували Дні перемог як союзники, і пояснив це недостатнім лідерством своїх попередників.
"Багато наших союзників і друзів святкують 8 травня як День Перемоги, але ми зробили більше, ніж будь-яка інша країна, у досягненні переможного результату у Другій світовій війні. Я перейменовую 8 травня на День Перемоги у Другій світовій війні, а 11 листопада - на День Перемоги у Першій світовій війні", - ідеться в публікації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.