Путін планує відкрити Північній Кореї доступ до міжнародних фінансів: ЗМІ розкрили, що він за це хоче отримати

Читать на русском

Москва пропонує Пхеньяну співпрацю заради доступу до міжнародних фінансів

Читать на русском
Путін з Кім Чен Ином
Росія розблокувала активи Північної Кореї

Москва пропонує Пхеньяну співпрацю заради доступу до міжнародних фінансів

Москва намагається допомогти Пхеньяну здобути доступ до міжнародної фінансової системи. Натомість вона очікує отримати ракети та боєприпаси. Росія вже розблокувала заморожені північнокорейські активи на мільйон доларів.

Про це повідомляє The New York Times. Як стверджується у публікації, минулого місяця Білий дім заявив, що має докази того, що Північна Корея постачала росії балістичні ракети. Згідно з аналізом британського аналітичного центру з безпеки, Пхеньян також відправив до 2,5 млн снарядів для війни з Україною.

Хоча невідомо, чи росія передала Північній Кореї військові технології, однак нові банківські зв'язки стануть ще однією ознакою розвитку відносин між двома країнами. Розширення партнерства, швидше за все, надало Півночі сміливості, оскільки в останні місяці вона виступила із потоком войовничих загроз, кажуть офіційні особи США.

За словами представників розвідки, росія дозволила розблокувати 9 млн доларів з 30 млн доларів заморожених північнокорейських активів, що зберігаються в російській фінансовій установі. Ці гроші, за їхніми словами, збіднілий Пхеньян використовуватиме для купівлі сирої нафти.

Крім того, за словами представників розвідки, північнокорейська підставна компанія нещодавно відкрила рахунок в іншому російському банку, що свідчить про те, що москва можливо допомагає Пхеньяну обійти санкції ООН, які забороняють більшості банків вести бізнес з Північною Кореєю. Ці санкції задушили економіку КНДР та значною мірою відрізали країну від міжнародних фінансових мереж. Новий банківський рахунок відкрито у Південній Осетії, окупованому москвою регіоні Грузії.

Вимоги Пхеньяну високопосадовець, який також побажав залишитися анонімним, пояснив тим, що ці домовленості відповідають очікуванням США щодо того, чого Північна Корея вимагатиме від росії за постачання зброї. На думку експертів, доступ до фінансових мереж - лише один пункт у списку бажань Північної Кореї. За їхніми словами, Північ найбільше хоче від росії військової техніки, такої як супутникові технології та атомні підводні човни.

Тісніші зв'язки вже принесли дипломатичні плоди. Після того, як північнокорейський лідер Кім Чен Ин зустрівся зі своїм російським колегою володимиром путіним на сході росії минулої осені, путін зустрівся в січні з міністром закордонних справ Північної Кореї Чхве Сон Хі в москві. За даними державних ЗМІ Північної Кореї, під час цієї зустрічі путін дав зрозуміти, що він незабаром може відвідати Пхеньян, що стане його першою поїздкою до столиці Північної Кореї майже за 25 років.

Банківські угоди можуть мати важливе значення для Північної Кореї, яка покладається на імпорт для підтримки більшої частини своєї економіки. Відносини можуть сприяти заключенню угод як усередині росії, так і за її межами. Північна Корея могла б використовувати зв'язки москви з кількома країнами, включаючи Туреччину та Південну Африку, які все ще торгують з росією після того, як на неї наклали міжнародні санкції через війну проти України.

Якщо москва дозволить Північній Кореї використовувати російські банки або звільнить заморожені активи, уряд "перейде Рубікон готовності мати справу з Північною Кореєю і бути фінансовим та комерційним шахраєм", сказав Хуан С. Сарате, колишній помічник міністр фінансів США та експерт із фінансових злочинів.

Організація Об'єднаних Націй та США запровадила низку санкцій проти Північної Кореї у відповідь на заборонені нею випробування ядерної зброї. Банківські санкції були однією з проблем для північнокорейців і причиною того, що вони винахідливо підходили до створення своїх фінансових мереж, включаючи використання криптовалют, сказав Сарате. Для росії фінансові операції можуть бути прийнятнішими, ніж постачання ядерних та інших технологій.

Хоча обидві країни "тепер могли б дружити з вигодою", сказав Су Кім, колишній аналітик ЦРУ по Північній Кореї, їхня довіра не настільки велика, щоб росія "видала свої цінні секрети". Експерти заявили, що росія діятиме обережно, оскільки вона, як і раніше, пам'ятає про санкції ООН як постійний член Ради Безпеки. Росія, за їхніми словами, можливо, вірить, що зможе обійти санкції у якийсь сумнівний спосіб. Крім банківських відносин росія може просто обмінювати товари, які потрібні Півночі, в обмін на зброю.

Загроза Північної Кореї

В адміністрації президента США Джо Байдена вважають, що не варто недооцінювати КНДР як агресора. Характер загрози з боку Північної Кореї може кардинально змінитися в найближче десятиліття в результаті її співпраці з росією, застерігає Білий дім. І світ матиме ще одного дикого агресора, який не спиняється ні перед чим у руйнуванні світового порядку.

9 січня цього року координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що США мають докази застосування росією балістичних ракет з Північної Кореї по Україні. Вперше це трапилося 30 грудня 2023 року. А 6 січня російські війська повторно запустили кілька північнокорейських балістичних ракет по Україні. Щонайменше одна з них влучила по Харкову. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.