США занепокоєні через "смертоносну атаку", яку може здійснити КНДР проти Південної Кореї- NYT

Читать на русском

Вашингтон очікує, що найближчими місяцями Північна Корея може атакувати Південну

Читать на русском
КНДР та США
Однак поки що це лише прогнози, а не точна інформація

Вашингтон очікує, що найближчими місяцями Північна Корея може атакувати Південну

У Сполучених Штатах Америки занепокоєні поведінкою КНДР. В США очікують, що "найближчими місяцями" Північна Корея може здійснити ту чи іншу "смертоносну акцію" проти своєї південної сусідки. А оскільки Республіка Корея є союзником Вашингтону, це викликає в Білому домі певний неспокій.

Втім, наразі США не очікують, що на Корейському півострові почнеться справжня велика війна. Про це пише видання The New York Times, посилаючись на джерела в адміністрації. 

Співрозмовники журналістів кажуть, що останнім часом риторика диктатора Кім Чен Ина стала набагато жорсткішою. Окрім цього, КНДР провела серію провокацій проти Південної Кореї.

"Це слід сприймати серйозно", - вважають в американській адміністрації.

При цьому офіційні особи США наразі все ж не бачать безпосереднього ризику повномасштабної війни на півострові. Однак є побоювання, що режим Кіма може завдати раптового удару по позиціях військ Південної Кореї. Таке вже бувало в минулому та ледь не вилилося у велику війну.

Більш агресивна позиція Кіма стала очевидною після серії запусків крилатих ракет, випробування нового озброєння, а також відмови від ідеї мирного возз’єднання з Південною Кореєю, пишуть журналіста. Окрім цього, диктатора КНДР нібито "надихає" поглиблення співпраці з путінською росією. 

Ситуація на Корейському півострові 

Наразі на півострові панує "заклятий мир". Тобто ні Північна, ні Південна Корея не ведуть між собою бойових дій. Втім, іноді трапляються провокації з боку КНДР, остання з них була нещодавно біля кордонів Республіки Корея. 

Періодичні обстріли та навіть сутички на кордонах не є для країн чимось новим. Вони стаються відносно регулярно. При цьому вже понад 70 років вдається утримуватися від великої війни. Однак чи буде так і надалі - загадка. 

Риторика Кім Чен Ина й справді стає все жорсткішою. Він постійно погрожує ядерною бомбою, закликає армію готуватися до війни, проводить випробовування ракет тощо. При цьому специфіка північнокорейського режиму в тому, що Південну Корею він взагалі не розглядає як окрему державу. З точки зору Пхеньяну, Сеул окупований американцями, уряд там несуб'єктний, а отже, вести війну треба проти самих США

Непокоїть також і посилення співпраці між Кімом та путіним. Відомо, що обидві диктатури співпрацюють по схемі "зброя в обмін на технології". А Кім Чен Ин не так давно навіть відвідав рф. 

Однак США запевняють, що великого конфлікту найближчим часом все ж не очікується - хоча може бути всяке. Багато чого тут залежить від ключових гравців у регіоні: Китаю, США та рф. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.