«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Вашингтон очікує, що найближчими місяцями Північна Корея може атакувати Південну
У Сполучених Штатах Америки занепокоєні поведінкою КНДР. В США очікують, що "найближчими місяцями" Північна Корея може здійснити ту чи іншу "смертоносну акцію" проти своєї південної сусідки. А оскільки Республіка Корея є союзником Вашингтону, це викликає в Білому домі певний неспокій.
Втім, наразі США не очікують, що на Корейському півострові почнеться справжня велика війна. Про це пише видання The New York Times, посилаючись на джерела в адміністрації.
Співрозмовники журналістів кажуть, що останнім часом риторика диктатора Кім Чен Ина стала набагато жорсткішою. Окрім цього, КНДР провела серію провокацій проти Південної Кореї.
"Це слід сприймати серйозно", - вважають в американській адміністрації.
При цьому офіційні особи США наразі все ж не бачать безпосереднього ризику повномасштабної війни на півострові. Однак є побоювання, що режим Кіма може завдати раптового удару по позиціях військ Південної Кореї. Таке вже бувало в минулому та ледь не вилилося у велику війну.
Більш агресивна позиція Кіма стала очевидною після серії запусків крилатих ракет, випробування нового озброєння, а також відмови від ідеї мирного возз’єднання з Південною Кореєю, пишуть журналіста. Окрім цього, диктатора КНДР нібито "надихає" поглиблення співпраці з путінською росією.
Наразі на півострові панує "заклятий мир". Тобто ні Північна, ні Південна Корея не ведуть між собою бойових дій. Втім, іноді трапляються провокації з боку КНДР, остання з них була нещодавно біля кордонів Республіки Корея.
Періодичні обстріли та навіть сутички на кордонах не є для країн чимось новим. Вони стаються відносно регулярно. При цьому вже понад 70 років вдається утримуватися від великої війни. Однак чи буде так і надалі - загадка.
Риторика Кім Чен Ина й справді стає все жорсткішою. Він постійно погрожує ядерною бомбою, закликає армію готуватися до війни, проводить випробовування ракет тощо. При цьому специфіка північнокорейського режиму в тому, що Південну Корею він взагалі не розглядає як окрему державу. З точки зору Пхеньяну, Сеул окупований американцями, уряд там несуб'єктний, а отже, вести війну треба проти самих США.
Непокоїть також і посилення співпраці між Кімом та путіним. Відомо, що обидві диктатури співпрацюють по схемі "зброя в обмін на технології". А Кім Чен Ин не так давно навіть відвідав рф.
Однак США запевняють, що великого конфлікту найближчим часом все ж не очікується - хоча може бути всяке. Багато чого тут залежить від ключових гравців у регіоні: Китаю, США та рф.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.