Загроза ядерної війни КНДР та США стає дедалі неминуча - Bloomberg

У Північній Кореї наявні боєголовки, значно потужніші за ті, що були скинуті на Хіросіму та Нагасакі

Кім Чен Ин, ядерний удар
Кім вирішив, що Сполучені Штати прагнуть лише до денуклеаризації без надання чогось на заміну

Останні заяви лідера Північної Кореї Кіма Чен Ина вказують на чимраз більшу загрозу ядерного конфлікту між КНДР та Сполученими Штатами. За інформацією Bloomberg, північнокорейський диктатор розглядає ядерну зброю як ключовий елемент своєї військової стратегії.

За часів правління трьох поколінь Кімів, Північна Корея шукала можливості досягти домовленостей зі США, водночас розглядаючи Вашингтон як імперіалістичного ворога. Однак, переконання у необхідності мати ядерну зброю для стримування потенційного вторгнення з боку Південної Кореї та США привело до створення власного ядерного арсеналу, перше випробування якого відбулося у 2006 році.

Сполучені Штати, своєю чергою, вдаються до політики "пряників і батогів", що включає драконівські санкції, схвалені Радою Безпеки ООН. Цікавим є той факт, що Китай і росія, постійні члени Ради Безпеки ООН, погодилися з цими санкціями.

Вольфганг Новак, німецький політик, вважає, що вирішення конфлікту між країнами можливе через зміцнення довіри, подібно до того, як це відбувалося між Східною і Західною Німеччиною в 1970-х роках. Він критикує політику США, вважаючи її контрпродуктивною.

Зустрічі лідера Північної Кореї з президентом США Дональдом Трампом у 2018-2019 роках, які спочатку здавалися обнадійливими, завершилися невдачею. Кім вирішив, що Сполучені Штати прагнуть лише до денуклеаризації без надання чогось на заміну, і почав інтенсивніше розвивати ядерну зброю.

За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, у Північній Кореї наявні боєголовки, значно потужніші за ті, що були скинуті на Хіросіму та Нагасакі, включаючи термоядерну водневу бомбу. Кім також розробляє тактичні ядерні бомби і прийняв доктрину про можливість їх превентивного використання.

Параноя Кіма

Кім усвідомлює, що в конвенційному збройному конфлікті його війська програють, тому вважає, що тактичний ядерний удар може забезпечити йому виживання у разі атаки. Ця стратегія ґрунтується на психології та теорії ігор, де слабша сторона в асиметричному конфлікті може вдатися до радикальних дій, не маючи що втрачати.

Зокрема колишні вороги Кіма в Москві та Пекіні стали його фактичними союзниками проти США. Північна Корея постачає російським ракети і боєприпаси для війни з Україною, отримуючи натомість технологічну допомогу і продовольство. І вона витримує західні санкції, торгуючи з Китаєм. У Раді Безпеки ООН Китай і росія сьогодні прикривають Північну Корею. У Кіма є підстави вважати себе частиною "осі", яка може протистояти США.

Раніше Інформатор писав, що провокативна атака Ірану поблизу американського консульства в Іраку стала крайньою в ланцюжку подій, які наближають світ до загрози розгортання великої війни. Хоч кількість точок напруги на планеті зростає, схоже, основний гравець, Китай, наразі зацікавлений у деескалації. Гібридні атаки «вісі зла 2.0» проти Заходу будуть зростати упродовж найближчих років, але переломним моментом стануть вибори президента США. Демократії занадто вразливі від позиції керівництва Сполучених Штатів і терміново мають знайти вихід з пастки популізму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube