"Путін не закінчить війну, поки ми всі разом не закінчимо його": що заявив та підписав Зеленський у Литві

Зеленський заявив, що якщо Україна не переможе росію, то наступними можуть стати Литва, Латвія, Естонія, Молдова

Володимир Зеленський
Зеленський наголосив на необхідності спільних дій з Литвою у протидії рф

Під час неанонсованого візиту до Литви 10 січня президент України Володимир Зеленський заявив, що лідер країни-агресора володимир путін не припинить агресію проти України та може загрожувати іншим країнам, зокрема Литві, Латвії, Естонії та Молдові. За словами Зеленського, війна прийде на територію європейських країн, якщо Україна не переможе росію. Саме тому президент Зеленський наголосив на необхідності спільної оборони та попередженні подальших загроз.

Про це він повідомив на прес-конференції з президентом Литви. Президент Зеленський також зазначив, що цей рік буде вирішальним для України, Литви та їхніх партнерів. 

"Якщо ми не витримаємо. Ми нещодавно з вами вже чули, вони почали говорити про Фінляндію, про "незалежність" Узбекистану тощо. Він не закінчить це, поки ми всі разом не закінчимо його", - впевнений президент.

Він також повідомив про партнерські ініціативи з Литвою, зокрема виробництво засобів боротьби з дронами. Український лідер висловив надію на допомогу українській армії від союзників. Про що ще сказав Зеленський під час виступу в Литві (тезово): 

  • Путін не зупиниться, поки не зруйнує Україну. І якщо Україна не переможе росію, то наступними можуть стати Литва, Латвія, Естонія, Молдова.
  • Цей рік стане вирішальним для України, Литви та партнерів.
  • Україна спільно з Литвою вироблятимуть засоби боротьби з дронами.
  • Про заморожені конфлікти: жодного тиску від партнерів немає щодо припинення нашого захисту. Поки немає.
  • Україні вдалося відбити 70% ударів росії перед та під час новорічних свят. Але треба більше сучасних систем ППО від союзників.

Зеленський про крок до членства України в НАТО

Окрім цього, Зеленський зізнався, що хоче отримати на саміті НАТО "хоч би один конкретний крок" на шляху Києва до членства в альянсі.

"Щодо політичних рішень, ... хочеться отримати конкретний хоча б один крок назустріч НАТО", - сказав він, відповідаючи на запитання про саміт НАТО, який відбудеться влітку у Вашингтоні.

Окрім політичного рішення, Зеленський хоче отримати від саміту ще одну "конкретну річ" - посилення системи протиповітряної оборони України. Він зазначив, що "хотів би отримати посилення нашого пакету (допомоги) та кількістю систем (ППО), які так нам потрібні".

"І всі розуміють, що потрібні саме системи та саме конкретні ракети... Я б дуже цього хотів", - наголосив він.

Литва, у свою чергу, оголосила про фінансову і гуманітарну підтримку України, надаючи пакет допомоги на 200 мільйонів євро. Також країна надіслала боєприпаси, генератори та інше обладнання для підтримки оборони. Ось, що сказав президент Литви Гітанас Науседа (головні акценти):

  • Литва схвалила довгостроковий пакет підтримки України на суму 200 млн. євро.
  • У січні в Україну передадуть боєприпаси, генератори, системи детонації. У лютому – бронетранспортери М577. Триватимуть тренування українських солдатів.

Підписання спільних документів

Президенти України та Литви Володимир Зеленський та Гітанас Науседа 10 січня, підписали у Вільнюсі спільну заяву про продовження роботи щодо забезпечення своєчасної, передбачуваної та довгострокової військової та фінансової підтримки України. Зокрема, допомога має поступати через фінансовий інструмент для України (Ukraine Facility) від ЄС, Європейський фонд миру та Місію ЄС із військової допомоги Україні. Загальна підтримка України з боку Литви перевищує 1 млрд євро і становить 1,45% ВВП цієї країни. Також у присутності голів держав було підписано низку двосторонніх документів. Зокрема, йдеться про такі: 

  • Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством стратегічної промисловості України та Литовською асоціацією оборонної та безпекової промисловості. Цей документ передбачає підтримку реалізації спільних проєктів у галузі оборонних технологій, включно з проєктами з розробки та виготовлення безпілотних літальних і наземних платформ, засобів радіоелектронної боротьби, обладнання для розмінування та інших передових рішень у сфері оборонних технологій. Також документ передбачає спільну роботу з розробки продуктів для підвищення ситуаційної обізнаності та надання технологічної переваги в галузі традиційного озброєння, такого як бронетехніка та артилерійські системи, а також співпрацю між литовськими та українськими ОПК та науковими установами зі створення нових продуктів, зокрема в галузі кібербезпеки та комунікацій.
  • Підписано листи про наміри між АТ "Українська оборонна промисловість" та чотирма іноземними компаніями: RSI Europe, Brolis Semiconductors, DMEXS та NT Service. Ці підприємства займаються інноваційними розробками та виробництвом у військовій сфері. Вони спеціалізуються на створенні та виготовленні сучасних засобів РЕБ, систем дистанційного ініціювання підриву, оптики для стрілецької зброї, а також систем спостереження.

Візит Зеленського до Литви: що відомо про старт європейського турне

Президент України Володимир Зеленський приїхав з робочим візитом до Литви 10 січня. Голова держави проведе низку зустрічей у Вільнюсі. Цей візит попередньо не анонсувався. Зокрема, наразі вже відомо, що Литва схвалила пакет довгострокової військової допомоги Україні на суму 200 млн євро. Також оголошено нові поставки на січень та лютий. Після Литви зеленський планує відвідати Естонію та Латвію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube