У Литві планують закрити російські школи

Читать на русском

Якштас хотів би припинити діяльність російських шкіл на державному рівні

Читать на русском
Якштас , Литва
Якштас: Ми оцінюємо правову базу, чи можна взагалі це зробити

Якштас хотів би припинити діяльність російських шкіл на державному рівні

У четвер, 4 січня, міністерство освіти Литви хоче закрити школи російської національності. Влада аргументує це рішення насиллям. Зокрема остання стрілянина у школі Вільнюса стала останньою краплею для перегляду інтеграції росіян у країні.

Про наміри литовської влади закрити російські школи повідомив міністр освіти, науки і спорту Литви Гінтаутас Якштас. Його заява опублікована на сайті LRT.

"Ми оцінюємо і обговорюємо з командою, чи є можливі шляхи поступового закриття шкіл для російської меншини. Ми оцінюємо правову базу, чи можна взагалі це зробити", - повідомив міністр.

За словами міністра, раніше пара підлітків, які навчаються в російськомовній школі у вільнюському районі Науяместіс, стріляла в однокласника з пневматичного пістолета. Школярам не подобались його політичні погляди.

Якштас назвав такі випадки безперспективною інтеграцію росіян у Литві. За його словами, простіше відмовитись від фінансування таких шкіл, аніж намагатись інтегрувати російську меншину.

У Литві також повідомили, що для Латвії та Естонії ухвалити заборону російських шкіл було простіше через відсутність великих російських громад. Міністр додав, що угоди про національні меншини з Польщею будуть збережені, а дискримінація щодо росіян не буде.

Школи, які створені місцевою владою, зможуть реалізувати закриття шкіл без урядового рішення. Але Якштас хотів би припинити діяльність російських шкіл на державному рівні.

Російська мова у школах України

У 2023 році серед жителів України проводили опитування щодо того, чи варто продовжувати викладати в українських школах російську мову. 52% учасників опитування висловилися проти такої ініціативи. Проте, 42% все ще хочуть, аби дітей вчили російської.

Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології. Загалом, більшість українців хочуть прибрати російську з освітньої програми. Мова йде саме про предмет «російська мова», а не викладання цією мовою в цілому.

Навіть ті 42%, які хочуть залишити російську, прагнуть, аби їй приділяли не надто багато уваги. Вона має вивчатися на рівні інших іноземних мов, або навіть трохи менше. Так, 6% також впевнені, що російській треба приділяти більше часу, ніж іншим іноземним, і тільки 3% хочуть, аби мову рф викладали на рівні з українською.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.