При цьому атаки росіян на інфраструктуру України можуть посилитись, а весь тягар відповіді за дозвіл бити по РФ ляже на Київ
Варіанти помсти Володимира Путіна, якщо Захід дозволить Україні використовувати свої ракети далекого радіусу дії для ударів по Росії, можуть включати удари по британських військових активах. Або ж Москва може підірвати тактичну ядерну зброю на сході країни у відповідь на дозвіл Україні бити західними далекобійними ракетами. Росія не проводила випробувань ядерної зброї з 1990 року, і ядерний вибух ознаменував би початок небезпечної епохи.
Як пише Reuters, що таким чином країна-терорист хоче продемонструвати свій наратив у дії, мовляв, "ми врешті-решт вдамося до ядерної зброї".
На думку Герхарда Манготта, фахівця з безпеки в Університеті Інсбрука в Австрії, якщо ракетні обмеження буде знято, "основний тягар військової відповіді Москви понесе Київ".
Відповіддю Росії може стати активізація атак на цивільну інфраструктуру України, вважає інший експерт - Ульріх Куен з Інституту досліджень миру та безпекової політики в Гамбурзі.
Манготт при цьому вказує, що в будь-якому випадку Росія відповість, якщо рішення про удари вглиб РФ буде ухвалено.
"Дозвіл Україні використовувати західну зброю за допомогою західних супутникових знімків, західних військових радників - це те, що дуже тісно зазіхає на життєво важливі російські інтереси. Тож я думаю, що помиляються ті, хто каже: "Ну, нічого не станеться, давайте просто зробимо це", - додав австрійський експерт.
При цьому він не очікує на напад РФ на територію НАТО. Але не виключає, що Москва може провести велику демонстрацію своїх ядерних можливостей.
"Росіяни могли б провести ядерне випробування. Вони зробили всі необхідні приготування. Вони могли б підірвати тактичну ядерну зброю десь на сході країни, просто щоб продемонструвати, що серйозно налаштовані, коли кажуть, що ми зрештою вдамося до ядерної зброї", – сказав експерт.
Його колега Куен нагадує, що Росія не проводила ядерних випробувань з 1990 року, "і ядерний вибух знаменуватиме початок більш небезпечної доби".
Газета The Guardian 11 вересня повідомила, що Британія вирішила дозволити Україні використовувати далекобійні ракети Storm Shadow для ударів по цілях у Росії. За інформацією видання, держсекретар США Ентоні Блінкен і міністр закордонних справ Великобританії Девід Леммі не відвідували б Київ 11 вересня, якщо не було прийнято "позитивного рішення" щодо питання застосування Storm Shadow.
Відповідаючи на питання про те, чи має Вашингтон обмеження на застосування Києвом далекобійної зброї, президент США Джо Байден 10 вересня заявив, що його адміністрація "зараз цим займається". Агентство Bloomberg писало, що США готові зняти обмеження на використання Києвом американської зброї тільки після того, як українське керівництво отримає стратегію нанесення ударів по Росії.
Якщо США дозволять ЗСУ застосовувати для ударів по Росії далекобійні ракети ATACMS, то у зоні ураження опиняться військові об'єкти РФ у Смоленську, Калузі, Липецьку та Волгодонську. Якщо ж Київ також використовуватиме ракети Storm Shadow/SCALP-EG - під загрозою удару опиниться і Москва.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.