Путін формує антизахідну коаліцію - в ISW оцінили її успіхи

Читать на русском

Путін намагався використати зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном, щоб посилити спроби згуртувати решту світу проти Заходу

Читать на русском
Путін
Кремль, ймовірно, вирішив оприлюднити нову Концепцію зовнішньої політики напередодні головування в Раді Безпеки ООН

Путін намагався використати зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном, щоб посилити спроби згуртувати решту світу проти Заходу

У п'ятницю, 31 березня, російський диктатор путін схвалив нову концепцію зовнішньої політики рф, яка спрямована на створення потенційної антизахідної коаліції. Нова концепція зовнішньої політики малює Захід як антиросійську та міжнародну дестабілізуючу силу, а також прямо заявляє, що США та їхні "сателіти" розв’язали гібридну війну, спрямовану на послаблення рф. Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни.

Аналітики зазначають, що новий документ підкреслює мету росії щодо створення багатополярного світопорядку, в тому числі щодо припинення домінування США у світових справах. Стверджується, що більша частина людства зацікавлена у конструктивних відносинах з росією і що бажаний багатополярний світ відкриє можливості для незахідних світових держав і регіональних країн-лідерів. У звіті зазначається, що путін намагався використати зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном 20-22 березня, щоб посилити спроби згуртувати решту світу проти Заходу.

"ISW оцінив, що пропозиція путіна сформувати антизахідний блок під час візиту Сі до Москви не була сприйнята позитивно, оскільки Сі відмовився приєднати Китай до геополітичного конфлікту, який путін передбачав із Заходом. Зменшення економічної потужності росії та деградація військових зусиль в Україні дають мало стимулів для інших держав виявляти серйозний інтерес до пропозиції", - заявили аналітики.

Також у звіті зазначається, що Кремль, ймовірно, вирішив оприлюднити нову Концепцію зовнішньої політики напередодні головування в Раді Безпеки ООН, щоб створити інформаційні умови для майбутніх риторичних зусиль в ООН, спрямованих на формування антизахідної коаліції. Раніше в ISW наголошували, що рф, ймовірно, використовуватиме своє головування в Радбезі ООН як засіб проєкції російської влади.

Ключові висновки аналітиків ISW за 31 березня

  • Лукашенко продовжує використовувати гучні публічні заяви, щоб зобразити Білорусь як суверенну державу, попри її нинішню фактичну окупацію російськими військами.
  • Речник Кремля Дмитро Пєсков одразу відкинув пропозицію Лукашенка про припинення вогню та зазначив, що Кремль не зацікавлений у серйозних переговорах.
  • Російські війська продовжували наземні наступи на лінії фронту Сватове-Кремінна.
  • Російські війська досягли перемог у Бахмуті, а українські сили відновили позиції в районі Бахмута.
  • Окупанти продовжували наступи на лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
  • Українські удари по районах зосередження окупантів на півдні України, ймовірно, змусять російське угруповання в цьому районі змінити тактику, щоб уникнути ризику ударів.
  • Російські офіційні особи продовжують заявляти, що російські війська не планують офіційної другої хвилі мобілізації.
  • Російські чиновники продовжують відправляти українських дітей у табори до рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.