Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Військові хунти, які встановили свою владу, спираючись на допомогу Росії, на межі створення наддержави в центрі "Чорного континенту"
У п’ятницю, 17 травня, у столиці Нігеру Ніамеї «міністри закордонних справ» військових хунт Буркіна-Фасо, Малі та Нігера оголосили, що перебувають на фінішній прямій до створення конфедерації Альянсу держав Сахеля (AES). Правлячі режими в усіх цих країнах встановили свою владу, спираючись на допомогу РФ. Тепер це державне утворення загрожує спровокувати нестабільність на всьому континенті і росту «поясу нестабільності». У неділю, 19 травня, в Конго заявили про запобігання «спробі держперевороту», у якому задіяні іноземці.
Як повідомляє Deutsche Welle, так звані міністри закордонних справ цих країн погодили проєкт союзного договору. Тепер документ мають підписати «очільники держав» цих країн на саміті, дату якого не розголошують.
«Сьогодні ми можемо дуже чітко вважати, що Конфедерація Альянсу держав Сахеля народилася», — заявив міністр закордонних справ Малі Абдулай Діоп після зустрічі з генералом Абдурахаманом Тіані, головою військового режиму Нігеру.
Водночас Міністерство оборони Демократичної Республіки Конго заявляє про невдалу спробу перевороту в столиці держави, місті Кіншасі, передає Afrika News. У ЗМІ підозрюють про причетність іноземних держав, але подробиць все ще обмаль.
«Спроба державного перевороту була придушена силами оборони та безпеки. У спробі були задіяні іноземці та конголезці. Ці іноземці та конголезці були виведені з ладу, включаючи їхнього лідера», — речник армії Конго бригадний генерал Сільвен Екенге.
Три країни розірвали військову співпрацю з Францією та США, спрямовану проти «Ісламської держави», натомість вони розширили взаємини з Росією. Водночас вони вийшли з Економічного співтовариства західноафриканських держав (ECOWAS), яке вважають прозахідним колонізаторським утворенням, щоб створити регіональне об’єднання.
Провідні геополітичні гравці зацікавлені в поширенні свого впливу на Африку через її природні ресурси, перспективні з огляду на постійне зростання населення ринки збуту, а також прибуткове інвестування в інфраструктуру, телекомунікації та енергетику може забезпечити значні прибутки, геополітичний вплив. США, Китай, Росія, Франція, і Великобританія активно конкурують між собою за вплив.
Починаючи з 2014 року в Африці різко зросла кількість державних переворотів — їх зафіксували 9 і ще 7 спроб виявилися невдалими. Для порівняння, з 2010 по 2014 хунти захоплювали владу лише 4 рази й одна спроба держперевороту закінчилася погано для змовників. Про те, чому зміна режиму держаного правління в африканських країнах, зокрема Нігері, є життєво важливою для Заходу, читайте тут.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.