Кремль почав бурхливо розвивати великий проєкт із дезінформації та пропаганди в Африці
Росія розпочала кампанію з дезінформації на африканському континенті. Серед іншого ФСБ поширює конспірологічну ідею про те, що західні фармкомпанії під виглядом вакцинації проводять в Африці біологічні експерименти. Така пропаганда може загрожувати життю сотень тисяч африканців.
Як пише The Insider, після вбивства Пригожина Кремль почав бурхливо розвивати великий проєкт із дезінформації та пропаганди в Африці, під загальним управлінням П'ятої служби ФСБ. До колишньої пригожинської сітки політтехнологів-пропагандистів, які працюють на континенті, Кремль додав власні ресурси.
Відповідальним за нову дезінформаційну кампанію поставили досвідченого співробітника П'ятої служби ФСБ Артема Куреєва. У жовтні 2023 року, за два місяці після вбивства Пригожина, Куреєв оголосив про створення інформаційного агентства "Африканська ініціатива", а ще за місяць - про створення порталу RusAfro media, тексти якого перекладають усіма основними мовами, що використовуються в Африці.
Агентство ФСБ черпає натхнення в радянській риториці, використовуючи "колоніалізм" замість "американського імперіалізму". Жителям чорного континенту розповідають, що західні фармацевтичні компанії використовують Африку для біоекспериментів і випробувань різних препаратів. Багато в чому це нагадує іншу феесбешну конспірологічну ідею - про американські біолабораторії в Україні, з тією лише різницею, що в африканському варіанті в історію вплітаються колоніалізм, Білл Гейтс і небезпека вакцинації. Чи варто говорити, що поширення дезінформації та конспірології про вакцинацію в Африці загрожує загибеллю сотень тисяч людей.
На думку політолога Івана Преображенського, Путіна переконали, зокрема через Пригожина, що Африка - це потенційно найзручніший для Росії регіон. Диктатор переконався в тому, що спроба Росії впровадитися в Африку викликає щонайменше у Франції, почасти у Великобританії, США дуже серйозне роздратування. Африку можна використовувати як інструмент для шантажу Китаю, який туди активно останніми роками заходив, і з яким Росія начебто не конкурує. Тобто Путін розглядає африканський континент як інструмент для досягнення своїх політичних цілей.
Нагадаємо, в літку 2023 року путін відмовився від особистої участі у саміті БРІКС на тлі того, як Міжнародний кримінальний суд у березні 2023 року видав ордер на арешт російського диктатора у справі про депортації до рф українських дітей. ПАР прямо не заявляла, що путіна заарештують після приїзду, але давала зрозуміти, що має відповідні зобовʼязання перед МКС.
До речі, аварію у тунелі метро на Деміївській площі вже відчули усі кияни - на маршрутах стало менше транспорту. Як розвиватиметься ситуація з тролейбусами, розмірковує транспортний експерт Дмитро Беспалов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.