США виведуть військових із Нігеру: раніше туди прибули російські інструктори

Читать на русском

Західні ЗМІ називають це “кульмінацією військового перевороту”

Читать на русском
Війська США у Нігері
США погодилися вивести війська із Нігеру. Колаж: Інформатор

Західні ЗМІ називають це “кульмінацією військового перевороту”

Сполучені Штати Америки погодилися вивести свої війська із Нігеру. Такої домовленості досягли між керівництвом країни та заступником американського держсекретаря Куртом Кемпбеллом. 

Про це йдеться у матеріалі The Washington Post. Зазначається, що раніше у Нігер прибули російські інструктори.

Відомо, що угода означатиме присутність американського контингенту, який становив понад 1000 військовослужбовців. Водночас рішення ставить під сумнів статус авіабази США вартістю 110 мільйонів доларів, яку збудували лише шість років тому.

“Це кульмінація минулорічного військового перевороту. У Нігері тоді було усунено демократично обраний уряд та встановлено хунту, яка оголосила військову присутність Америки “незаконною”, – пишуть у WP.

Тиждень тому у Нігер прибули 100 російських інструкторів. Вони навчають місцевих військових. Зокрема, роботі протиповітряної оборони. Країна останнім часом розірвала низку угод із США та ЄС. Натомість влада підписала документ про співробітництво в оборонній сфері з Росією.

“У Нігері стверджують, що вони не зацікавлені у військовій присутності РФ чи інших країн. Я не можу передбачити, до чого це призведе”, – зазначив представник Держдепу.

Переворот у Нігері

Переворот у Нігері стався 26 липня 2023 року. Президентська гвардія заблокувала доступ до резиденції президента Нігера Мохамеда Базума та фактично взяла його в заручники. Через два дні голова президентської гвардії Абдурахман Чіані назвав себе новим лідером Нігеру.

Вже 31 липня країни-учасниці Економічної спільноти західноафриканських держав (ЕКОВАС) заявили, що домовилися ввести війська в Нігер, якщо через тиждень там не повернуть владу президенту Мухаммеду Базуму. Країни ввели проти Нігеру санкції у вигляді закриття кордонів, відміни авіарейсів, припинення фінансових операцій та заморозки національних активів. А якщо через тиждень конституційний лад в країні не буде відновлено, то вони готові провести військову інтервенцію.

Пізніше президент Мохамед Базум, який тратив свою посаду через переворот, просив США та світову спільноту допомогти йому відновити конституційний порядок у країні. У серпні 2023-го він заявляв про побоювання стосовно того, що Нігер контролюватимуть російські найманці ПВК “Вагнер”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.