У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Тепер касир не зможе "на око" оцінити справжність банкнот або їхній стан і відмовляти в обміні валюти, бо йому "здалося, що десь не відповідає малюнок чи не такий колір".
Українським фінустановам заборонили відмовляти в обміні валюти, грунтуючись на "людському факторі". Тепер обмінник зобов'язаний здійснювати обмін, якщо лічильник або детектор підтвердив справжність купюр, тобто, не дивлячись на їх зношеність.
Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний. За його словами, така вимога унеможливить спекуляції.
"Нацбанк заборонив фінустановам відмовляти клієнтам в обміні валюти, якщо лічильник або детектор на касі підтвердив справжність банкнот", - зазначив Пишний.
За його словами, тепер касир не зможе "на око" оцінити справжність банкнот або їхній стан і відмовляти в обміні валюти, бо йому "здалося, що десь не відповідає малюнок чи не такий колір".
Пишний впевнений, що подібні нововведення повністю приберуть людський чинник під час обміну валют. Також він нагадав, що неприпустимо знецінювати купюри через їх дизайн.
"Нормативно-правовими актами НБУ прямо заборонено встановлювати будь-які подібні обмеження. Окремо хочу сказати про шахрайські пропозиції обміну 100 «білих» доларів на 90 «синіх» – це не просто грубе порушення, це – аморально і неприпустимо, особливо в умовах війни", - нагадав він.
Раніше НБУ повідомляв, що обмінники та банки посилили вимоги до стану банкнот, які здають українці. За зношеність банкнот чи банкноти давніх років випуску фінустанови вимагають сплатити велику комісію, або взагалі відмовляються їх приймати. Про умови обміну та яку валюту банки та обмінники зобов'язані приймати, нагадали в НБУ.
Зокрема фінустанови часто відмовляються приймати купюри з незначною потертістю, надписами та печатками, операції з якими без проблем здійснювали раніше. Натомість такі банкноти пропонують здавати з комісією у 10-15%, що раніше практикувалося тільки з дуже пошкодженими грішми.
8 червня голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пригрозив обмінникам позбавленням ліцензії, якщо вони не припинять вимагати гроші за обмін валюти. Він наголосив, що мова йде про те, коли вимагають сплатити велику комісію за незначну зношеність банкнот.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.