Про війну очима тварин: в Україні почали зйомки фільму про напад рф

Читать на русском

Продюсер і автор ідеї Олег Кохан зазначив, що кіноальманах стане потужною зброєю культурної дипломатії

Читать на русском
Про війну очима тварин: в Україні почали зйомки фільму про напад рф
Перші три новели кіноальманаху покажуть 24 лютого 2023 року на Берлінському міжнародному кінофестивалі

Продюсер і автор ідеї Олег Кохан зазначив, що кіноальманах стане потужною зброєю культурної дипломатії

В Україні знімають кіноальманах під назвою "Війна очима тварин". У ньому викладені історії людей і тварин. Перший трейлер і три новели представлять 24 лютого 2023 року, у річницю початку повномасштабного російського вторгнення на одному з найавторитетніших кінофорумів світу — Берлінському Міжнародному кінофестивалі.

Про це повідомила кінокомпанія "Sota Cinema Group", пише видання НВ. Українські і міжнародні режисери працюють над створенням 11 кіноновел про війну в Україні, які засновані на реальних історіях. Кіноальманах вийде в прокат у кінотеатрах Європи та світу.

"Нам вкрай потрібні нові креативні проєкти й перемоги на усіх фронтах, щоб увесь світ, який відкриває для себе українців як сильну націю, усвідомив, що ми боронимо спільні цінності, а захист слабких — це справа сильних. Майже всі наші історії засновані на реальних фактах, і я переконаний, що цей кіноальманах стане потужною зброєю нашої культурної дипломатії", — зазначив автор ідеї і продюсер Олег Кохан.

Команда вже завершила роботу над першими двома новелами Синочок і Кріль і планує зняти третю до кінця грудня. У планах також одна анімаційна новела. Частина зйомок відбуватиметься в Україні, а інша — за її межами.

"Наша історія про втрату та надію. І хто кого насправді рятує — людина тварину чи навпаки — це відкрите питання. Зрозуміло лише одне: після такої війни ми маємо змінюватись лише на краще, й таке кіно має нам допомогти у цьому", — сказав режисер новели Cиночок Олексій Мамедов.

Акторка Марина Кошкіна, яка знімається у новелі Синочок, говорить, що погляд на війну очима тварин допоможе і світу, і нам самим усвідомити нарешті цінність життя. За її словами, найгостріше це розумієш тоді, коли життя намагаються відібрати. Режисер новели Кріль Макс Тузов розповів, що історія про білого кролика наполовину автобіографічна.

"Все, що відбувається на початку нашого фільму, насправді трапилось зі мною й моїм кроликом на ім'я Кабан-Градський. А от подальші пригоди героя — один з можливих сценаріїв, який точно міг трапитись у будь-якому з українських міст", - сказав Тузов. 

Фото: Sota Cinema Group
Фото: Sota Cinema Group
Фото: Sota Cinema Group
Фото: Sota Cinema Group
Фото: Sota Cinema Group
Фото: Sota Cinema Group

Що відомо про Берлінський Міжнародний кінофестиваль

Берлінський міжнародний кінофестиваль (Берлінале) вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу у сфері кіно. Проходить щорічно в лютому в Берліні, починаючи з 1951 року. Близько 400 фільмів презентуються в різноманітних секціях. Враховуючи понад 230 тисяч проданих квитків і близько 430 тисяч глядачів (серед них і фахівці у даній сфері), Берлінале вважається найбільш відвідуваним фестивалем світу. Нагороди — Золотий та Срібний ведмідь (ведмідь — символ Берліна).

Нагадаємо, український фільм Клондайк отримав п'ять нагород на Antakya Film Festival. Крім того, Роберт Дауні-молодший шокував глядачів своїм зовнішнім виглядом.

Також Інформатор писав, що українська трагікомедія "Я працюю на цвинтарі" вийшла на онлайн-платформі Takflix. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.