Про що можуть свідчити гучні відставки серед українських силовиків

Читать на русском

За тиждень проведено ротацію керівників низки "силових" органів України

Читать на русском
Про що можуть свідчити гучні відставки серед українських силовиків

За тиждень проведено ротацію керівників низки "силових" органів України

Кілька тижнів, як президент Зеленський проводить кадрові заміни у силовому блоці. Насамперед, мова про органи нагляду та безпеки. Тому Інформатор продовжує спостерігати: чим викликані такі гучні ротації та чи посилить це позиції України (або лише президентської вертикалі влади)?

Чим довше тривають бойові дії на сході та півдні України, тим більш напруженими стають відносини Офісу Президента та певних керівників силових відомств країни. Нещодавні звільнення та заміни серед керівництва прокуратури, СБУ, розвідувального блоку – все це може свідчити, зокрема, й про намагання президента разом з його Офісом вирішити проблему збереження лояльності цих структур до глави держави.

Судячи з повідомлень у новинних стрічках останніх днів, влада здійснює величезнене свято ротації «силовиків»…

Після усунення з посад генпрокурора Венедіктової та голови СБУ Баканова, керівників одразу кількох обласних управлінь СБУ, президент Зеленський згодом звільнив першого заступника секретаря РНБО Руслана Демченка. Раніше йому закидали лобіювання «Харківських угод». На цю посаду Демченко був призначений 16 червня 2020 року. Також він очолював Комітет з розвідки при Президенті України - на цій посаді його вже замінено на очільника Головного управління розвідки МО Кирила Буданова.

Пізніше Володимир Зеленський продовжив процес - і звільнив Григорія Галагана з посади командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ та призначив на цю посаду Віктора Хоренка. І ця ротація також поки що не зовсім не зрозуміла для аналітиків та спостерігачів.

Бала

«За останні дні було прийнято декілька кадрових рішень, які сприймаються неоднаково. Звільнення спочатку голови СБУ Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венидиктової вже ніби і забувається, хоча всіх дуже цікавить хто просяде ихні місця. Саме їхні наступники зможуть дати відповідь на питання, мова йде про переділ влади чи на їх місце прийдуть справжні професіонали, патріоти і просто порядні люди, саме таких зараз необхідно залучати у владу», - вважає Віталій Бала, політичний консультант, директор Агентства моделювання ситуацій.

Експерт також впевнений, що такі кадрові рішення, можливо, ухвалено аби дещо «заспокоїти» західних партнерів, які закидають Офісу Президента перебування на деяких відповідальних посадах осіб з як мінімум неоднозначною репутацією, та підозрою у причетності до корупційних оборудок.

«Чи добре, що їх звільнили? Напевно добре, хоча і незрозуміло: за що саме звільнили генпрокурорку Ірину Венедиктову, на відміну від Івана Баканова і навіть Руслана Демченка. Та от новопризнечений командувач ССУ Віктор Хоренко, до цього призначення командував спецрезервом ГУР МО України, яке очолює Кирило Буданов, і якого після звільнення Демченка, призначено керівником Комітету з питань розвідки при президенті. Кадрова політика чинної влади до війни була, на мою думку, найгіршою за всіх президентів і помилки сьогодні потрібно виправляти і не тількі у силових структурах», - переконаний Віталій Бала.

Отже, на думку експерта, на цей момент важко вгадати – ці кадрові переміщення та звільнення для посилення і покращення роботи відповідних органів, або ж банально триває переділ і концентрація влади (як це й було до великої війни)?

Раніше Інформатор розповідав, як позначиться відставка Генпрокурора та голови СБУ на здатності України протистояти російській агресії. 

Також ми писали, ким замінили Венедіктову і Баканова і до чого тут заступник Офісу президента Єрмак. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.