Як позначиться відставка Генпрокурора та голови СБУ на здатності України протистоять російській агресії?

Як позначиться відставка Генпрокурора та голови СБУ на здатності України протистоять російській агресії?

Читать на русском

До чого призведе заміна ключових керівників «силових відомств»

Читать на русском
Як позначиться відставка Генпрокурора та голови СБУ на здатності України протистоять російській агресії?

До чого призведе заміна ключових керівників «силових відомств»

У Офісі Президента чекають більш радикального очищення Генеральної прокуратури та Служби безпеки України від ймовірних колаборантів та зрадників в цих установах. Оскільки серед співробітників цих «силових» структур від початку війни все ще виявляють таких людей, що ставить під загрозу ефективність роботи всього «безпекового» блоку держави. 

Саме мотивація посилення ефективності роботи тих, хто забезпечує державну безпеку, превалювала в рішенні президента Зеленського, коли він ухвалив кроки, щодо відсторонення керівників ОГПУ та СБУ. Відповідну заяву напередодні озвучив, заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов.

Смирнов

«Ми всі достатньо довго чекали більш конкретних результатів. Втім, на 6-му місяці війни ми продовжуємо виявляти цих людей (в Офісі генерального проекурора та у СБУ – Ред.) ... Та динаміка, з якою постійно виникають вороги держави у ключових правоохоронних органах змусила президента ухвалити такі тимчасові заходи. В Офісі генпрокурора та в СБУ проведуть службові розслідування та перевірки. Після цього президент вирішить, чи подавати до парламенту документи про те, щоб керівників відомств звільнити. Баканова усунули, а Венедіктову відсторонили, щоб вони не змогли впливати на ці розслідування», - повідомив Андрій Смирнов журналістам.

Як стверджують співрозмовники Інформатора у колах, близьких до Офісу Президента, певні претензії з боку вищого керівництва держави викликала посиленна медійна активність Ірини Венедіктової. Також Банковій не сподобалась нова практика ОГПУ швидко передавати на розгляд суддів кримінальні справи, де полонені військові рф звинувачувались у порушенні законів ведення війни та ін. І саме це ставило під загрозу подальші обміни з рф, яки би мали змогу звільнити українських військовиків, яких тримали у полоні.

Втім, багато хто з народних депутатів у недавньому рішенні президента про відсторонення Венедіктової та Баканова вбачають «придворні інтриги» наближених до глави держави на Банковій.

Гончаренко

«По Венедіктовій ситуація складніша. Зеленський нею був задоволений. Але тут вже руку доклав Олег Татаров. Євросоюз та США фактично змушують Банкову призначити голову САП. І тут потрібен на «100% свій генпрокурор». Тому вирішили зупинитись на тому, хто все підписував (проти Порошенка – Ред.) і не лягав на лікарняний чи не їздив у відпустки у важливий момент», - повідомив у коментарі Інформатору нардеп Олексій Гончаренко.

В цій думці колегу по парламенту підтримав інший депутат. Який вбачає певне посилення «группи Єрмака-Татарова» у недавніх кадрових рішеннях Зеленського.

Ар‘єв

«Венедиктова відсторонена від посади. Виконувати обов‘язки Генпрокурора тепер буде прокурор Олексій Симоненко. Це той самий, хто фактично розвалював справу «НАБУ проти Татарова», формував справу проти Порошенка, був куратором справи проти Стерненка… Цей в.о. генпрокурора також має нагороди від Януковича і тодішнього голови СБУ Хорошковського. Прекрасний кадр! (іронія – Ред.) Якраз те, що треба для об‘єднання країни під час війни… І це напередодні збору конкурсної комісії по САП, де переміг детектив, який саме вів справу проти Татарова», - звернув увагу на певні нестиковки нардеп Володимир Ар‘єв.

Точка зору активістів антикорупційного фронту ще більш радикальна та песимістична.

Юрчишин

«Як і прогнозувалося, замість того, щоби усунути Татарова з ОПУ, президент Зеленський відкрив шлях до його креатури ще на двох посадах - в.о. генпрокурор призначено Симоненка, друга Татарова, та очолювати СБУ (поки що у статусі в.о.) буде Малюк –  колега того ж таки Татарова ще по МВС з часів міністра Захарченка», - звернув увагу народний депутат Ярослав Юрчишин, який раніше багато займався антикорупційними розслідуваннями.

І ці рішення можуть призвести не до посилення роботи Служби безпеки та Генеральної прокуратури України, а лише до поглиблення безпекової кризи серед силових структур нашої країни. Оскільки замість протидії ворогу нове керівництво з новими зусиллями почне займатись боротьбою з політичними опонентами діючої влади. А під час війни це може стати у двічі небезпечнішим, ніж це було 10 років тому, коли в Україні квітли репресії проти опозиції, розгорнуті тодішньою владою.

Правда, тоді не було війни.

Водночас, голова фракції монобільшості Давід Арахамія під час Погоджувальної ради керівників фракцій та груп 18 липня, прояснив своє бачення подальшого алгоритму дій, щодо визначення долі генерального прокурора Ірини Венедіктової та керівника Служби безпеки України Івана Баканова.

Згідно з його твердженнями, щодо Венедіктової «народним депутатам запропоновано зібрати підписи для висловлення їй недовіри, та проголосувати це рішення у парламенті». Тим не менше, станом на вечір 18 липня ніхто із депутатів ще не звернувся в канцелярію Верховної Ради за підписними листками для висловлення недовіри Венедіктовій.

Що ж стосується долі голови СБУ Івана Баканова, то за словми Давіда Арахамії, найближчим часом у Раду надійде документ від президента Зеленського з пропозицією.

Арахамія

«У дуже близькому часі президент Володимир Зеленський особисто внесе в Верховну Раду подання на його (Баканова  - Ред.) звільнення та призначення нового керівника Служби безпеки», - повідомив депутатам Арахамія.

Нагадаємо, напередодні на сайті Офісу президента з'явилися укази щодо відсторонення від посад Венедіктової та Баканова.

Також Інформатор повідомляв, що буде з Венедіктовою і Бакановим: роз'яснення Офісу Президента

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.