У Мінекономіки спростували заборону бронювати працівників, найнятих після 18 травня

Жодних вимог щодо дати працевлаштування працівника у нових вимогах до бронювання немає

Бронювання від мобілізації
Працевлаштовані після 18 травня можуть бути заброньовані за новим порядком. Колаж: Інформатор

Інформація про те, що чоловіки, які працевлаштувалися на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь, виявилася неправдивою. Ті військовозобов’язані, які були прийняті на роботу вже після зазначеної дати, теж можуть отримати бронювання. Важливо, щоб підприємство підтвердило статус критичного.

Про це повідомляє Мінекономіки у коментарі виданню Liga.net. У відомстві запевнили, що вимог щодо дати працевлаштування працівника немає.

За новим порядком про бронювання, критично важливе підприємство може забронювати працівника у низці випадків. Зокрема, якщо він:

  • перебуває на військовому обліку, вчасно оновив військово-облікові дані та не є у розшуку;
  • офіційно працевлаштований на підприємстві;
  • має нараховану зарплату понад 20 000 грн.

Згідно з порядком бронювання, 18 травня 2024 року є датою, станом на яку фіксується кількість працівників на підприємстві для бронювання. Це дозволить не зменшувати чисельність працівників, які будуть заброньовані (безвідносно до конкретних працівників). Така ж норма діяла й у попередній редакції порядку про бронювання.

Наприклад, якщо на підприємстві станом на 18 травня працювало 100 військовозобов’язаних, то бронюється 50 працівників. Якщо з 18.05.2024 до 01.12.2024 мобілізували 20 чоловіків без броні, то все одно бронюванню підлягатимуть 50 осіб (50% від 100, а не від 80).

Нагадаємо, народний депутат і член Комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак напередодні заявив, що у новій постанові Кабміну передбачено, що для отримання бронювання від мобілізації працівник мав бути працевлаштованим на підприємство до 18 травня 2024 року. Ті, хто отримав посади після цієї дати, надалі буцімто будуть позбавлені статусу бронювання – таку заяву зробив політик.

Уряд вніс зміни до постанови про бронювання

З 1 грудня бронювання військовозобов’язаних знову відбуватиметься через портал Дія. Водночас усі критично важливі підприємства повинні підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до нових критеріїв. Відповідні зміни Уряд вніс до постанови № 76. 15 листопада Уряд завершив аудит рішень щодо визначення підприємств, установ і організацій критично важливими. За результатами аудиту 95% від всіх критично важливих підприємств зберегли цей статус. Під час аудиту були виявлені такі порушення:

  • Різке та необґрунтоване зниження зарплати працівникам після отримання підприємствам статусу критично важливого;
  • Використання різних моделей для понаднормового збільшення чисельності заброньованих;
  • Включення підприємств до переліку критично важливих, які по суті не є критичними для економіки.

На підставі даних аудиту Уряд вирішив оновити критерії бронювання, щоб механізм працював і на користь нашої обороноздатності, і на користь економіки. Алгоритм визнання підприємств критично важливими не змінюється. Як і раніше підприємство звертається до відповідного Міністерства або ОВА для отримання такого статусу. Уряд зберіг вісім чинних критеріїв для визначення підприємства критично важливим. Водночас галузеві та регіональні критерії критичності віднині погоджуються Міністерством оборони та Міністерством економіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube