ПриватБанк списав гроші з картки військовослужбовця за неіснуючу заборгованість: чи повернув суд кошти

Читать на русском

Виконавча служба підтвердила, що у захисника не було невиконаних зобов`язань

Читать на русском
ПриватБанк списав гроші з картки військовослужбовця за неіснуючу заборгованість: чи повернув суд кошти
Банк списав кошти за відсутністю будь-якого рішення суду та заборгованості

Виконавча служба підтвердила, що у захисника не було невиконаних зобов`язань

Чоловік виконав рішення суду і виплатив борг по кредиту, який колись брав у ПриватБанку. Потім він відкрив у цьому ж банку зарплатну картку військовослужбовця. Але з неї почали зникати гроші. Як виявилося, банк списував їх задля погашення кредиту, який чоловік вже виплатив.

У грудні 2011 року уклав з ПриватБанком кредитний договір. Станом на кінець липня 2020 року він заборгував 98 тис. 927,85 грн. Через це у вересні 2020 року ПриватБанк звернувся до суду, щоб стягнути заборгованість з клієнта. Вже у листопаді того ж року суд пішов на зустріч банку і прийняв рішення, що чоловік має виплатити 69 тис. 946 грн та компенсувати банку оплату судового збору – 1 тис. 486 грн.

Після цього справа потрапила до виконавчої служби. Майже через рік чоловік виплатив борг і отримав постанову про те, що він нічого банку не винен. Тобто чоловік сповна виконав рішення суду.

Після цього, у грудні 2021-го він оформив у ПриватБанку зарплатну картку військовослужбовця без кредитного ліміту. Проте банк продовжував списувати з цієї картки гроші на погашення неіснуючої заборгованості по вже неіснуючій картці. Тому цього разу вже чоловік звернувся з позовом до ПриватБанку.

Що було у суді

У позові захисник розповів, що банк безпідставно списував кошти з його рахунку під час воєнного стану. Цим він створював незручності та обмеження у житті свого клієнта, «оскільки він є військовослужбовцем, його служба пов`язана з частими змінами дислокацій та переміщень по території України».

Тому він просив суд стягнути з ПриватБанку списані 15 тис. 417 грн, пеню 49 тис. 499 грн, суму інфляційних витрат 1 тис. 442 грн та моральну шкоду в розмірі 20 тис. грн. 

У банку на це відповіли, що списання коштів з нової картки дійсно було. Напочатку березня 2022 року банк списав 9 тис. 140,40 грн. Через два дні забрав ще  42,35 грн. Однак, ці кошти повернули на картковий рахунок в середині травня. В банку ці списання пояснили тим, що хоча чоловік і виконав рішення суду, проте він продовжував користуватися кредитними коштами через що банком нараховувалися відсотки за користування кредитом.

Чоловік заперечив і заявив, що витрати по картці відповідають надходженням на рахунок, а тому ці гроші не були кредитними. Крім того, раз банк забрав, а потім повернув гроші, то цим він визнав помилковість свого рішення.

Суд вивчив всі факти та встановив, що чоловік виконав рішення суду і повернув заборгованість банку. Це підтвердила виконавча служба: у захисника не було невиконаних зобов`язань перед банком. Проте с початку грудня 2021 року по початок березня 2022 року банк списав в рахунок погашення "боргу" 24 тис. 600 грн. Коли чоловік поскаржився до банку, то той повернув частину коштів.

Виявилося, що ПриватБанк списав кошти за відсутністю будь-якого рішення суду та заборгованості, а відтак таке списання суд визнав незаконним. Оскільки чоловік вимушений був витрачати час на відстоювання своїх прав та звертатися до банку з відповідними заявами, окрім того, щоб захищати країну, суд визнав його право на відшкодування моральної шкоди.

Тому у грудні 2022 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ухвалив стягнути з ПриватБанку 15 тис. 417 грн та виплатити клієнтові тисячу гривень моральної шкоди.

Інформатор писав, що українцям приходять дивні повідомлення від ПриватБанку в Telegram.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.