ПриватБанк повернув не всі кошти за покупку: чому краще користуватися валютною карткою для оплати за кордон

Читать на русском

Через конвертацію валют та різницю курсу купівлі та продажу чоловік втратив гроші.

Читать на русском
ПриватБанк, гроші, покупки, інтернет-магазин
В ПриватБанку пояснили, як цього уникнути

Через конвертацію валют та різницю курсу купівлі та продажу чоловік втратив гроші.

На сайті відгуків про роботу банків клієнт ПриватБанку поскаржився, що за покупку в інтернет-магазині йому повернули меншу суму. Чоловік з’ясував, що банк прив’язує суму переведення до курсу долара. 

«Це банк обманщиків, оминайте його стороною. Зробив покупку в інтернет-магазині, через кілька днів продавець скасував угоду і повернув мені гроші. Але на мій подив сума була меншою. Коли я почав розбиратися, в чому справа, виявилося, що вони прив’язують суму переведення до курсу долара. Тобто ви заплатили за товар 100 доларів, а при поверненні отримаєте 90 доларів», - написав клієнт банку. 

З його слів, «ніколи не отримаєте більше тієї суми, що відправили, а тільки менше».

«Чомусь в інших банках, яку суму ви відправили, таку ж вам і повернуть, незважаючи на курс валют. Я користуюся ще картою Монобанку та ПУМБ банку, і якщо я роблю покупки на Аліекспрес і продавець не відправив товар мені, гроші повертаються в повному обсязі, не важливо, який курс валют на цей день. Я заплатив 100 доларів, і мені повернулося 100 доларів», - поскаржився користувач фінансових послуг.

На це представник ПриватБанку відповів, що при оплаті в інтернеті на закордонних сайтах запит на оплату надходить у валюті.

«У разі оплати з гривневої картки здійснюється автоматична конвертація по картковому курсу продажу, дійсному на момент проведення операції. Коли за такою операцією відбувається повернення коштів, сума надходить у валюті і конвертується по курсу банку для купівлі валюти», - відповіли в ПриватБанку.

Клієнту нагадали, що курс купівлі менший, ніж курс продажу, тому виникає ситуація, при якій в гривні сума повертається менше.

«Це не забаганка банку, таким чином працює оплата і повернення коштів на закордонних сайтах. Банк дотримується правил міжнародної платіжної системи», - пояснили в службі підтримки.

Як пояснили в банку, повна сума могла повернутись в тому випадку, якби сайт не запитав суму до списання, а лише зарезервував її на картці. Якщо на момент повернення гроші ще знаходяться в резерві, а не списані за запитом сайту, сума платежу в повному обсязі знов стала б доступна на картці.

Користувачі сайту відгуків додали, що для оплати на закордонних сайтах краще користуватися валютною картою. За цих умов скільки заплатили, стільки б й повернулося на карту, тому що не потрібно було б конвертувати гривні в долари й навпаки.

Інформатор писав, що ПриватБанк попереджає українців про нову схему шахраїв.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.