Бізнесу та громадянам через прийнятий 10 жовтня законопроєкт №11416-д щодо істотного збільшення податків буде не легко
Верховна рада проголосувала за кардинальне підвищення податків, але це несе певні загрози. Через законопроєкт №11416-д в Україні може скоротитися економічна активність, що призведе до різкого зростання інфляції та девальвації національної валюти. Про це Інформатору розповів економіст Михайло Крапивко.
За словами економіста, законопроєкт про підвищення податків передбачає різкі зміни. Вони полягатимуть у скороченні робочих місць та доходів населення.
"Законопроєкт про підвищення податків може загрожувати скороченню економічної активності, як наслідок бізнес еміграція, скорочення робочих місць, скороченню доходів домогосподарств, скороченню платоспроможного попиту, скороченню споживання. Це призведе до різкого зростання рівня інфляції, девальвація національної валюти. У документі є норми, які підвищують податки на небанківські фінансові установи, що спричинить підняття ставок запозичення кредитування у цих установах, також є норма щодо авансових внесків платежів з автозаправних станцій чи комплексів, що спровокує підвищення вартості палива", - заявив Крапивко.
Ще одним наслідком може стати скорочення діючих ФОПів, бо навантаження на них підвищилось. Це все можна об'єднати, як згортання бізнес активності.
10 жовтня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 11416-д щодо збільшення податків. Його підтримали 247 народних депутатів. При чому на думку як противників, так і прихильників нового закону, президенту Зеленському не варто його підписувати. Народний депутат Ніна Южаніна розповіла про основні зміни:
Як раніше повідомляв Інформатор, Головне юридичне управління Верховної Ради проаналізувало законопроєкт №11416-д та дійшло висновку, що його окремі норми не відповідають Конституції України. Про це йдеться у висновку управління щодо поданого до другого читання тексту.
Раніше заступник очільника податкового комітету ВР Ярослав Железняк закликав українських підприємців публічно критикувати податковий законопроєкт для того, щоб завадити його ухваленню.
Частина норм цього закону набере чинності заднім числом, з 1 жовтня. Тож, українці отримають меншу зарплату за жовтень, ніж очікували.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.