Прихильники президента Південної Кореї влаштували погром у суді через його арешт

У ході судового засідання біля будівлі суду зібралося понад 40 тис. осіб

Південня Корея, заворушення, протест
Прихильники президента Південної Кореї влаштували погром у суді через його арешт

Десятки тисяч людей зібралися біля Західного окружного суду Сеула на знак підтримки Юна, який став першим чинним главою держави Південної Кореї, якого заарештували під час рейду цього тижня. Після того, як суд продовжив його затримання, прихильники президента розбили вікна та двері, коли вони кинулися всередину будівлі. Сотні поліцейських кинулися до суду, силовики заарештували десятки та засудили "нестерпний незаконний і насильницький інцидент".

Про протести прихильників Юна під будівлею суду Сеула повідомляє Yonhap News Agency. У ході судового засідання біля будівлі суду зібралося понад 40 тис. осіб, які скандували ім'я президента і розмахували прапорами Південної Кореї та США, пише агентство з посиланням на поліцію. Коли Юн Сок Йоль покинув зал суду, його прихильники почали громити автомобілі, що належать слідчим, дехто увірвався до будівлі. 86 з них вже затримала поліція. Юн пообіцяв "боротися до кінця", незважаючи на рішення Конституційного суду про його імпічмент і кримінальне розслідування за звинуваченнями в повстанні, яке призвело до його затримання.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/151147

Ордер дозволяє утримувати главу держави під вартою до 20 днів, починаючи з дня арешту у середу. Управління з розслідування корупції серед високопосадовців Південної Кореї планує передати Юн Сок Йоля прокуратурі через 10 днів. Потім, як очікується, наглядове відомство проведе подальше розслідування та висуне йому звинувачення до закінчення 20-денного терміну.

У грудні 2024 року парламент усунув Юн Сок Йоля від влади після його спроби ввести в країні 3 грудня військовий стан для боротьби з політичними опонентами.

Криза у Південній Кореї

Південна Корея переживає політичну кризу після оголошення Юном надзвичаного воєнного стану, який тривав лише шість годин. Президента підозрюють у державній зраді.

Крок Юна сколихнув фінансові ринки, вдарив по місцевій валюті та зупинив дипломатичні зусилля. Такі кроки Юна також мали вплив на економіку країни - уряд змінив свій прогноз зростання на 2025 рік до 1,8% з очікуваних 2,2%. Серед тих політичних сил, які вимагали арешту Юна, була зокрема демпартія Південної Кореї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube