Придбати дрова на зиму без шахраїв та переплат - інструкція від Держлісагентства

За 1 рік кожен громадянин має можливість замовити 15 м³ дров

Дрова
Дрова

У Мінсоцполітики 24 жовтня підготували інструкцію про те, де та як придбати дрова зручно, швидко та законно. З початку року підприємства та установи Держлісагентства реалізували 2,5 млн кубометрів дров. У кожному лісництві є і стратегічний запас дров на випадок збільшення попиту. Зробити це можна через офіційний застосунок ДроваЄ, здійснівши такі прості кроки.

  1. Увійдіть до системи ДроваЄ за допомогою ID.GOV.UA. Щоб сформувати замовлення, увійдіть до системи. При вході ви зможете авторизуватися через банк, яким користуєтеся. Це потрібно для ідентифікації Вас як громадянина України.
  2. Оберіть постачальника, тип дров та інші параметри. Вкажіть адресу, куди плануєте доставити замовлення. Далі система запропонує найближчих до Вас постачальників дров. Коли Ви обрали лісгосп (або лісництво), оберіть із запропонованого переліку тип дров та їхню кількість. За 1 рік кожен громадянин має можливість замовити 15 м³ дров.
  3. Надішліть замовлення та очікуйте підтвердження від постачальника. Після отримання замовлення постачальник зв’язується з Вами для уточнення деталей. Потім Вам стає доступна функція онлайн оплати замовлення в особистому кабінеті.

Якщо Вам потрібна доставка дров – представник лісгоспу узгоджує з Вами її вартість з урахуванням логістики. Після цього в особистому кабінеті стане доступна функція онлайн-оплати послуги «Доставка». Під час отримання дров Ви маєте пред’явити документи, які посвідчують особу та РНОКПП особи, яка оформлювала замовлення.

Державна допомога на купівлю вугілля, дров та скрапленого газу

Держава виплачує допомогу населенню на придбання дров та вугілля на цьогорічний опалювальний період. Для призначення субсидії необхідно звертатись до ЦНАПів, сервісних центрів ПФУ чи органів місцевого самоврядування. Заяву можна подати впродовж опалювального сезону, який завершується 30 квітня.

Для отримання субсидії необхідно:

  • звернутися в місцевий орган соціального захисту або у відділення Пенсійного фонду;
  • подати заяву на отримання субсидії на дрова;
  • надати декларацію про доходи за рік.

Субсидія надається один раз на календарний рік шляхом перерахування коштів на відкритий рахунок її отримувача чи виплачується йому готівкою через відділення “Укрпошти”.
Після отримання коштів особа на власний розсуд вирішує, що придбати для обігріву свого житлового приміщення, — тверде паливо, скраплений газ чи дрова. Норми, на які призначається субсидія, становлять:

  • тверде паливо — 2 тони вугілля на домогосподарство;
  • скраплений газ — 2-4 балони для домогосподарств залежно від кількості людей, які проживають.

Не мають права на призначення субсидії:

  • хто офіційно не працює, не навчається, не перебуває на обліку в Центрі зайнятості, не займається підприємницькою діяльністю;
  • якщо загальна площа квартири перевищує 130 м², а житлового будинку — 230 м²;
  • якщо у власності когось із членів домогосподарства є транспортний засіб, якому менше 5 років тому, або більше одного транспортного засобу, випущеного менше 15 років тому (крім мопеда і причепа);
  • хтось із зареєстрованих членів сім’ї протягом року перед зверненням за субсидією здійснив покупку на суму понад 50 тис. грн;
  • громадяни, які перебували за кордоном більше 60 днів;
  • в складі сім’ї є власник більше ніж одного житлового приміщення;
  • у когось з членів сім’ї є депозит на понад 100 тис. грн.

 Як раніше повідомляв Інформатор, в Україні цьогоріч близько 500 тисяч домогосподарств, які отримують житлові субсидії та пільги та опалюють своє житло дровами чи вугіллям, зможуть скористатися додатковою фінансовою підтримкою. Її розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тисяч гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube