Президент Чехії про західну допомогу Україні: "Це не найкраща відправна точка, щоби пережити важку зиму"

Петер Павел заявляє, що втома «від війни», а також незадовільне постачання озброєння для ЗСУ, штовхають Україну до перемовин з агресором

Петер Павел
Чеський президент заявив, що втрачено критично важливий час

Президент Чехії Петр Павел заявив, що постачання західної зброї Україні не виправдовують очікування, що ускладнює завдання для ЗСУ та посилюють розчарування українських військових підтримкою союзників. Вона не була такою масовою як очікувалося, а також відбувається зі значною затримкою. Це негативно позначаються на контрнаступальних діях, які й так не відповідають планам українського командування.

Заяви пролунали на зустрічі з військовими Чехії, передає агенція ČTK. За словами Павела, через затримку контрнаступу росія «дуже добре» підготуватись, створивши укріплення та мінні загородження.

«Це не найкраща відправна точка для того, щоби пережити важку зиму й досягти успіху проти супротивника, який використав весь свій час, засвоїв свої уроки, примножив своє військове виробництво, активізував плани військового виробництва й сьогодні здатен поставити в Україну стільки ж або більше техніки й боєприпасів, ніж ми здатні поставити із Заходу», — наголосив Павел.

За словами чеського президента, «втома від війни» може позначитися на єдності Заходу. Через це, на його думку, на Київ зростатиме тиск, аби закінчити війну якимось перемир’ям, зафіксувавши «реальну ситуацію на полі бою».

Павел про контрнаступ

Петер Павел, відставний генерал НАТО, відомий своєю підтримкою України та недовірою до кремля. До прикладу, він ще в червні закликав західні уряди пильно стежити за росіянами на своїй території, оскільки ті часто співпрацюють із ФСБ.

Однак ще у квітні він заявляв, що Київ може мати лише один шанс на контрнаступ, перш ніж «вікно можливостей» зачиниться і захід буде занадто зайнятий власними проблемами, аби допомагати нам. 9 листопада він заявив, що з 2024 року між Україною та росією можуть розпочатися перемовини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube