“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Президент вшанував дніпрян, які загинули від дій окупантів
Від п'ятниці, 28 квітня в Україні разом із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою перебуває президент Чехії Петр Павел. Сьогодні, чоловік відвідав Дніпро, побачив наслідки російського вторгнення та поспілкувався з переселенцями, які з 2014 року через втрату свого власного житла мусять міститися в гуртожитках. Деталі візиту — читайте в нашому матеріалі.
Першим про приїзд президента Чехії до Дніпра повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
"Це гуртожиток профтеху. Тут приймають людей ще з 2014-го. Бувало таке, що одномоментно розміщували до 500 переселенців. Нині залишається трохи понад 70. Вони з Донецької, Запорізької, Херсонської, Луганської областей. Більшості повертатися немає куди. А тому вже зараз думаємо, як облаштовувати їхнє життя далі. Чеська республіка – наш надійний партнер у цьому", — зазначив Лисак в Telegram.
Окрім цього, Петр Павел побував і біля багатоповерхівки, де 14 січня від російської ракети загинуло 45 людей. Та побував на Алеї Пам'яті, де вшанував українських оборонців.
В рамках візиту на Схід Петр Павел залишив промовистий напис на бойовій техніці і для наших ворогів: "Ідіть додому, росіяни. Поки не пізно!". А йому на згадку про Дніпровщину та передали унікальну каску.
"Дякую за візит і підтримку, пане Президенте. Дякую Силам оборони за можливість планувати майбутнє регіону та проживати кожен новий день", — зазначив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Забезпечення гідних умов для їхнього життя є запорукою стабільності України та Європи. Про це під час своєї поїздки в Дніпро наголосив Петр Павел. За його словами, перше, на чому Чеська Республіка зосередиться в Дніпрі — це гуманітарна допомога та допомога розвитку. А згодом, можливо в місті з'явиться й чеське консульство, яке опікуватиметься відбудовою регіону.
"Через війну багато українців втратили свої домівки. Близько 200 тисяч із них знайшли притулок у Дніпрі", – написав Павел у соцмережах.
Окрім цього, за словами президента, Чеська Республіка підготувала проєкти у п’яти ключових сферах відбудови України, наприклад у сфері охорони здоров’я, енергетики та ЖКГ.
Президенти Чехії та Словаччини прибули до Києва для переговорів з українським главою Володимиром Зеленським, а за підсумками спільної зустрічі глави країн прийняли ряд стратегічних рішень щодо спільного виробництва літаків та озброєнь, а також підтвердили європейські і євроатлантичні прагнення України, затвердивши спільну декларацію щодо підтримки української європейської та євроатлантичної інтеграції. Відтак, Україна та Чехія спільно вироблятимуть зброю, навчальні літаки та ремонтуватимуть танки.
Нагадаємо, президент Чехії Петр Павел підтримує рішення України вступити до Євросоюзу й НАТО. До того ж він вважає, що переговори щодо вступу України до Євросоюзу необхідно розпочати вже цього року. Також Павел додав, що країнам Заходу необхідно надавати Україні тривалу підтримку. До слів про підтримку, Чехія вже розпочала модернізувати танки Т-72, які обіцяє потім передати Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.