Маячня: в Офісі президента прокоментували "переговори" про мир у форматі "земля в обмін на НАТО"

В ОП підкреслили, що Україна не торгує суверенітетом і територіями

емблема НАТО, карта бойових дій, окуповани терріторії україни карта, офыс президента табличка
Україна не бере участі в жодних процесах, які можуть закінчитися угодою земля в обмін на гарантії безпеки та членство в НАТО, запевнили у ОП

Україна не приймає пропозицій про відмову від своїх територій і не бере участі в жодних переговорах на тему "земля в обмін на гарантії безпеки та членство в НАТО". Про це 5 жовтня "24 каналу" заявив на умовах анонімності чиновник з Офісу президента України. Це був коментар щодо публікації західної преси про те, що нібито готуються перемовини у форматі "гарантії безпеки для України в обмін на окуповані території".

Джерело 24 Каналу в Офісі Президента заявило, що це "маячня". Співрозмовник каналу наголосив, що таких розмов узагалі немає.  Джерело  зазначило, що ніхто на Заході офіційно і явно не пропонував нашій державі такі гарантії безпеки, які точно не допускали б розширення або повторення війни. В ОП підкреслили, що Україна не торгує суверенітетом і територіями.

"Ніхто на Заході офіційно і явно не пропонував Україні такі гарантії безпеки, які точно не допускали б розширення або повторення війни. Вони навіть (дозвіл на) далекобійність бояться дати", – наголосило джерело в Офісі Президента.

Напередодні у Financial Times опублікували статтю, нібито Україні на майбутніх переговорах щодо миру пропонують пристати на позицію Західної Германії у минулому. Буцімто йдеться про сильні гарантії безпеки, як-от членство в НАТО, в обмін на контроль Росії над окупованими територіями. Нібито мова про "мовчазну згоду", що захоплені росіянами землі тимчасово (фактично) перейдуть до РФ, але згодом будуть повернуті дипломатичним шляхом. При цьому FT не навело жодних реальних кроків, як це реально може бути зроблено.

FT заявляє, що Україна почала обговорювати з Заходом можливі територіальні поступки, а Київ це заперечив

1 вересня Financial Times опублікувала матеріал, у якому стверджувалося, що новий глава МЗС України Андрій Сибіга нібито обговорював із західними колегами в США можливість проведення переговорів про "землю в обмін на безпеку". Йшлося нібито про угоду щодо припинення вогню, за якої російські війська залишились би на захоплених територіях, а Україна отримала б реальні гарантії безпеки.

За словами неназваних дипломатів, на яких посилається FT, Сибіга використав приватні зустрічі із західними колегами під час свого першого візиту до США, щоб обговорити потенційні компромісні рішення. Видання наголошує, що він був більш прагматичним щодо можливості проведення переговорів про "землю в обмін на безпеку", ніж його попередник Дмитро Кулеба.

Згодом речник МЗС України Георгій Тихий повідомив, що інформація джерела видання Financial Times щодо готовності України йти на територіальні компроміси заради миру не відповідає дійсності. Видання написало неправду, заявивши, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга нібито під час візиту в США обговорював гарантії безпеки для країни "в обмін на землю".

Територіальні поступки: що про них думають Зеленський та українці

Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що Україна не піде на територіальні поступки заради миру, і формули "припинення вогню в обмін на землю" не розглядає. Водночас російський правитель Володимир Путін згоден на припинення вогню та мирні переговори лише "з урахуванням нових територіальних реалій", тобто без деокупації. Понад те, Путін вимагає, щоб Україна до початку переговорів повністю віддала йому Донецьку, Луганську, Херсонську та Запорізьку області, які РФ зараз контролює лише частково, а також вийшла з Курської області РФ.

Водночас все більше українців підтримують територіальні поступки Росії в обмін на мир. Як показали у липні 2024 року результати опитування КМІС, вже майже третина українців вважає, що держава може розглянути можливість відмови від деяких своїх територій для досягнення миру. Найбільше тих, хто виступають за територіальні поступки, проживають на сході та півдні України. Тобто в регіонах, де ведуться активні бойові дії. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube