У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Прем'єр Угорщини Віктор Орбан вирішив заговорити про мир напередодні контрнаступу ЗСУ. Він лякає "кривавою бійнею" і великими втратами у ЗСУ
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який повторює, як мантру, що Україна не може виграти війну, знову заявив, що контрнаступ Збройних сил України потрібно зупинити ще до його початку, щоб уникнути великої кількості жертв, у тому числі й в атакуючої сторони.
В інтерв'ю радіостанції Kossuth Орбан вирішив злякати українців великими втратами у випадку контрнаступу й заявив, що слід розпочати переговори про досягнення миру.
Проведення великих стратегічних наступів – це кривава бійня. Навіть така людина, як я, яка має лише півторарічний досвід служби в армії, знає, що в атакуючої сторони втрати бувають втричі більші, ніж у тої, що обороняється. Перш ніж українці почнуть контратаку, ми маємо зробити все, що в наших силах, щоб домогтися припинення вогню та розпочати мирні переговори,— сказав Орбан.
Численні порушення Угорщиною законодавства ЄС роблять її непридатною для головування в Євросоюзі на ротаційній основі у 2024 році. Така оцінка міститься у тексті спільно прийнятої резолюції, передає "Європейська правда".
Резолюцію підтримали основні партії Європарламенту. Угорщина має очолити Раду ЄС з липня 2024 року, менш ніж через місяць після наступних європейських виборів.
Країна, яка головує на ротаційній основі у Раді ЄС, відповідає за формування переговорів щодо законів Європейського Союзу. Резолюція "ставить під сумнів здатність Угорщини надійно впоратися з цим завданням у 2024 році з огляду на її невідповідність законодавству ЄС та цінностям, закріпленим у статті 2 Договору про заснування Європейського Союзу, а також принципу сумлінної співпраці".
Відносини Угорщини з Євросоюзом досягли найбільшої напруженості у 2015 році ще у питанні міграції, коли прем'єр-міністр Віктор Орбан побудував прикордонний паркан і виступив проти прийому біженців. Приблизно водночас агентство ЄС боротьби з шахрайством OLAF підняло тривогу з приводу нецільового використання грошей, що виділяються Угорщині із загального бюджету Євросоюзу.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, чому Угорщина нарощує риторику проти України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.