Працівник ДТЕК викрав трансформаторної оливи на 11 553 гривень для заправки свого трактора - що вирішив суд

Співробітники ДТЕК, яких чоловік залучав до викрадення оливи, про його дійсні наміри не знали, думали, що допомагають у виконанні функціональних обов'язків

ДТЕК
Чоловік викрадав трансформаторну оливу, завдавши збитків ДТЕК на 11 553 гривень

Чоловік на роботі періодично викрадав трансформаторну оливу. Своїми діями він завдав ДТЕК збитків на загальну суму 11 553 гривень. Громадянин розповів, що олива йому була потрібна замість солярки заправити бак трактора. Про це йдеться у вироку Галицького районного суду Івано-Франківської області, опублікованому 1 липня 2024 року. 

Електрогазозварник періодично крав трансформаторну оливу. Своїми діями він завдав «ДТЕК Західенерго» майнової шкоди на загальну суму 11 553 гривень. 

"05.02.2024 близько 20:00 чоловік, працюючи на посаді електрогазозварника 6 розряду у дільниці зварювального виробництва Бурштинської дільниці котельно-ремонтного цеху відокремленого підрозділу «Галременерго» акціонерного товариства «ДТЕК Західенерго», яке є підрядною організацією ВП «Бурштинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго», та маючи безперешкодний доступ до агрегату АТФ-400 підстанції електричних фільтрів енергоблока № 3, що знаходиться на території ВП «Бурштинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго», перебуваючи на зміні, вирішив вчинити таємне викрадення трансформаторної оливи з указаного агрегата. Він відкрив запірний кран та злив з вказаного агрегата у заздалегідь заготовлені та принесені з собою дві каністри 40 л, що еквівалентне 45,45 кг, трансформаторної оливи марки Т-1500, за ціною 84 гривень за 1 кг на загальну суму 3 851 гривні. З викраденим покинув приміщення підстанції електричних фільтрів енергоблока № 3 та територію ВП «Бурштинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго», та надалі розпорядився ним на власний розсуд, чим заподіяв ВП «Бурштинська ТЕС» АТ «ДТЕК Західенерго» майнову шкоду на загальну суму 3 851 гривні", - йдеться в одному з епізодів. 

На судовому засіданні чоловік вину визнав повністю. 05.02.2024 року та 06.02.2024 року викрадав, а 07.02.2024 року намагався викрасти, на роботі з агрегата АТФ-400 по 40 л оливи. Проте, саме 07.02.2024 року його затримала охорона. Співробітники, яких залучав до викрадення оливи, про його дійсні наміри не знали, думали, що допомагають у виконанні функціональних обов'язків. Олива йому була потрібна замість солярки заправити бак трактора. Визнав корисливу мету вчинення відповідних дій. За територію підприємства каністри виносив повз канал. Просив його суворо не карати.

 Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 185, ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Йому призначили покарання:

  • за ч. 4 ст. 185 КК України із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч. 4 ст. 185 КК України, у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки,
  • за ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції ч. 4 ст. 185 КК України, у вигляді позбавлення волі на строк 2 роки.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначили громадянину остаточне покарання за сукупністю кримінальних правопорушень у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 2 роки, однак він має виконувати певні обов'язки, а саме:

  • періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації,
  • повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи,
  • не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube