Моніторинговий канал вважає, що тривога у Чернігові недоцільна, якщо Шахеди пролітають у районі Прилук (Чернігівська область)
Популярний моніторинговий канал "Николаевский Ванек" висловив обурення через схему оголошення повітряної тривоги в Україні. Автор каналу вважає, що вже давно варто оголошувати повітряну небезпеку в конкретних районах, а не по цілій області. Він вимагає від Повітряних Сил змінити ці протоколи.
Так, зранку 23 грудня росіяни запустили Шахеди - один полетів в сторону Києва через Переяслав на Київщині, ще два кружляли в районі Прилук на Чернігівщині. Як результат - в цих областях оголосили повітряну тривогу.
"Скажіть мені будь ласка, невже за 3 роки повномасштабки, враховуючи як росіяни всяке сміття пускають у наш повітряний простір, особливо останні 3 місяці, не можна було зробити тривогу по районах?", - пише моніторинговий канал.
"Николаевский Ванек" вважає, що тривога у Чернігові недоцільна, якщо Шахеди пролітають у районі Прилук. Або навпаки.
"Якщо 1 Шахед крутиться на перетині Київської, Чернігівської, Черкаської та Полтавської областей - навіщо ви оголошуєте тривогу одразу у 4 областях?", - питає "Николаевский Ванек".
Моніторинговий канал вимагає адаптуватися та "змінити протоколи й правила". Адже, щонайменше, під час повітряних тривог не працюють держустанови.
"Це (питання - ред.) не лише до Повітряних Сил, це відповідальність тих, хто за ці тривоги відповідає, тобто ДСНС. У чому проблема? або як завжди: начхати, і так зійде?", - пише "Николаевский Ванек".
Варто наголосити, що точно невідомо, хто стоїть за цим популярним Телеграм-каналом. Його діяльність пов'язують аж з декількома людьми. Зокрема, з головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом, відомим генерал-майором ЗСУ Дмитром Марченком та нардепом від "Голосу" Романом Костенком. На канал підписані понад 2,6 млн читачів.
"Николаевский Ванек" поставив під сумнів офіційні результати роботи протиповітряної оборони України під час масованої атаки Росії 28 листопада. Автори моніторингового каналу були обурені та відзначили, що наслідки влучань, які у вигляді екстрених відключень бачить вся країна, спростовують "солодку статистику".
"Виключно сьогодні інформації "у циферках" щодо збиття на цьому каналі не буде. Інформацію можна знайти у Повітряних сил або на всіх інших каналах. Причина проста: на жаль не можу собі дозволити публікувати (брехню) окремих командувачів з приводу "збивань" у своїй зоні відповідальності, коли "результат налицо". Дискредитацією ПС не займався і не збираюся займатися. Якщо після сьогодні не полетять голови окремих командувачів ПВК (повітряного командування - ред.), які незрозуміло навіщо тримаються за свої посади, то я не знаю, що ще має статися, щоб їх зняли", - йшлося у заяві.
Згідно з офіційною статистикою, захисникам України вдалося в період з 19.30 27 листопада по 10:30 28 листопада знешкодити всі БПЛА (97, з яких 32 збито, 65 локаційно втрачено) та більшість крилатих ракет (75 з 85, також три з трьох авіаційних, а загалом ракет було 91, не збити три з трьох С-300). Загалом радіотехнічними військами Повітряних Сил було виявлено 188 засобів повітряного нападу, знешкоджено (офіційно).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.