Повітряні тривоги, Арестович та байрактар: що українці шукали у Google у 2022 році

Читать на русском

Боротьба з російськими окупантами визначила те, що цікавило українців

Читать на русском
Повітряні тривоги, Арестович та байрактар: що українці шукали у Google у 2022 році
У ТОП-10 потрапили Арестович, Путін та Жиріновський

Боротьба з російськими окупантами визначила те, що цікавило українців

Пошукова система Google традиційно проаналізувала запити користувачів за рік та визначив найпопулярніші теми року. Інформатор представляє ТОП-10 пошукових запитів українців у такому складному для нас 2022 році.

  1. Карта повітряних тривог. В ситуації постійних артилерійських та ракетних обстрілів російськими військами українських міст та сіл, українські розробники створили онлайн-карти повітряних тривог, де можна переглядати статус сирен по всіх областях одночасно в режимі реального часу. Для багатьох українців цей застосунок став постійним супутником цього року.
  2. Новини України. Цього року знання про те, що відбувається, часто-густо стали можливістю прийняти правильне рішення та буквально врятувати своє життя. Мешканці окупованих територій після звільнення розповідали, як важко їм було переживати інформаційний вакуум. Тож, вони докладали чималих зусиль, щоб дізнатися, що відбувається. Та намагались таким чином вирватись з пастки фейків, які розповсюджували окупанти.
  3. єДопомога. Платформа єДопомога була створена, аби підтримати українців, які опинилися у скрутному становищі через російську агресію. На платформі можна не лише отримати допомогу від міжнародних організацій, а й залишити заявку, яку може виконати інший українець. 
  4. Карта України була конче необхідна українцям, щоб слідкувати за актуальними подіями. Не лише вся Україна, а весь світ, вивчили чимало назв українських міст та сіл, які стали легендарними: Бородянка, Ірпінь, Ізюм, Бахмут - ці назви увійшли в історію.
  5. Жириновский. Російський політик та українофоб Володимир Жириновський у квітні цього року зробив найкращу річ за своє життя - він помер. Його довга хвороба та смерть викликала велику цікавість до цієї особи.
  6. АрестовичРадник Офісу президента України Олексій Арестович у 2022 році став одним з провідних коментаторів подій, що відбуваються в Україні. Він щоденно давав безліч інтерв’ю як українським, так і закордонним ЗМІ. Його заспокійліві слова на початку війни вселяли оптиміз та впевненість в перемозі. А його обіцянки покращення ситуації “через два-три тижні” стали мемом.
  7. Путин. Президент країни-терориста, що напала на Україну, Володимир Путін не міг не привертати до себе уваги. Вся Україна чекає, коли Путін приєднається до Жириновського в іншому світі. Від цього наш з вами світ стане дещо кращим.
  8. Холостяк 2022. Попри війну українці прагнули кохання та романтики. Тож повернення романтичного реаліті-шоу чекали пристрасно. Прем'єру 12-го сезону переносили кілька разів. Вона мала відбутися ще навесні 2022 року, але через повномасштабне російське вторгнення творці проекту вирішили перенести показ. Згодом з'явилася інформація про те, що прем'єра відбудеться 30 вересня, але за кілька годин до ефіру глядачів засмутили новиною про те, що і цього разу вони не побачать на телеекранах "Холостяка". Шоу вийшло в ефір лише у жовтні. 
  9. Байрактар. Bayraktar TB2 - турецький ударний оперативно-тактичний безпілотник з великою тривалістю польоту. Він неодноразово показав свою ефективність на полі бою та став справжнім символом українського спротиву. Про Байрактар співали пісні, його вишивали на сорочках та малювали на поштових марках. На купівлю Байрактарів збирали кошти цілими країнами. Новина про те, що Україна будує завод з виробництва Байрактарів, викликала захват. 
  10. Гостомель. О 05.00 24 лютого путінські окупаційні війська піддали Гостомель ракетно-бомбовим ударам і почали висадку повітряного десанту у міжнародному вантажному аеропорту «Антонов». Окупанти кинули на Київський напрямок величезні резерви живої сили, озброєння та техніки. Ціною надзвичайних зусиль, відваги та мужності наших захисників столицю вдалося відстояти. А Гостомель став одним з символів жорстокості окупантів та мужності українців.

 

 

Раніше Інформатор надав повний перелік гугл-трендів 2022 року. Тут можна прочтитати, які персони, покупки телешоу та фільми цікавили українців.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.