Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Росіяни збільшують виробництво дронів і до атак ними по Україні треба бути готовими
Українські захисники неба готуються до можливих масованих осінніх обстрілів, як це було минулого року. Росія вже почала нарощувати виробництво дронів. Наразі в Україні є набагато більше систем ППО, тож російські атаки Повітряні Сили зможуть відбивати ефективніше, ніж у 2022 році. Проте цього озброєння все одно недостатньо.
Про це в ефірі телемарафону розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, зараз всі Сили оборони зміцнюють ППО.
"Ми зміцнюємо наші Повітряні сили. Всі Сили оборони зміцнюють свою ППО. ППО малого радіуса дії, звісно, не має такої дистанції для знищення повітряних цілей, однак якщо їх буде більше, то й результат буде кращим", - каже Ігнат.
Речник повідомив, що зараз рф не має того запасу ракет, який був раніше. Проте росіяни збільшують виробництво дронів і до цього треба бути готовими.
"Українці готові, думаю, енергетики підготувались до негативних сценаріїв й протиповітряна оборона безумовно. Рік тому ми взагалі не мали західних засобів середнього радіуса дії. У нас лише восени з'явились перші NASAMS та IRIS у дуже обмеженій кількості. Якщо подивитись, сьогодні ми маємо таке різноманіття засобів ППО, якого немає у всьому світі", - наголосив Ігнат.
Він додав, що західні системи ППО доповнюють радянську техніку України (зокрема, ЗРК Бук та С-300), яка також доволі ефективно працює. Але озброєння для відбиття ворожих атак в України все одно замало.
"Увесь цей "вінегрет" працює й приносить результат. Питання в тому, що цього недостатньо, бо країна велика й доводиться локально організовувати ППО, захищаючи об'єкти, міста та стратегічні об'єкти", - пояснив українцям Юрій Ігнат.
Окупанти у ніч проти 3 вересня атакували дронами портову інфраструктуру Одеської області, зокрема міста Рені. Всього запустили 25 шахедів, 22 з них збили. Втім є влучання зафіксували у припортовій інфраструктурі. Після удару виникла пожежа, яку вдалося оперативно загасити.
Керівниця об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила, що атака була масованою і тривалою. Повітряна тривога лунала понад 3,5 години. Противник атакував кількома хвилями, намагаючись знайти слабкі місця протиповітряної оборони регіону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.