Водночас компанії наголошують, що графіки означають лише підготовку до можливих відключень
Літо вже закінчилося, тож українцям варто готуватися до можливих відключень електроенергії, як це було торік. Ба більше, вже з’явилися перші графіки. У кількох областях готуються заздалегідь. Однак це ще не означає, що відключення точно будуть.
Про це йдеться у матеріалі “РБК-Україна”.
Так, у “Львівобленерго” показали перші графіки. Згідно ним, світло з’являтиметься кожних дві години з перервою на можливе чи стовідсоткове відключення.
Водночас у компанії наголосила, що споживачі можуть отримувати повідомлення про можливі відключення, однак це не означає, що дефіцит електроенергії вже є. Людей лише інформують про те, в якій групі потенційних відключень вони є.
Крім того, голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що у регіоні може бути шість черг відключення світла. Хоча знову-таки наразі невідомо, яким саме буде дефіцит. Це стане ясно лише з початком опалювального сезону.
“Розроблено графіки відключень електроенергії, розраховані на шість черг. І графіки обмеження для промислових споживачів. До роботи готові 12 модульних котелень. Робота триває. Ворогу не вдасться зламати нас!”, – зазначив він.
Перш за все, необхідно відповідально споживати електроенергії та не навантажувати систему. Зокрема, не вмикати одночасно електроприлади, які надто енергозатратні. Йдеться про:
Крім того, варто запастися ліхтариками для кожного члена сім’ї. Також необхідні портативні зарядки (павер-банки), їх краще придбати за необхідно вже зараз, адже попит зростатиме, як і їхня вартість.
Варто дізнатися, в яких закладах на вашому районі або у місті є генератори, щоб навчатися або працювати там. Також є пункти незламност, де можна принаймні обігрітися та підзарядити прилади. Водночас відомо, що темпи відновлення енергосистеми пришвидшилися.
“Я б оцінював виконання всього того обсягу робіт, який ми запланували, приблизно 50-60% наразі. Ще багато залишилося зробити, але в нас є для цього багато ресурсів, обладнання, матеріальні ресурси та людські”, – казав голова Укренерго Володимир Кудрицький.
Російська армія наразі вивчає розташування енергетичних обʼєктів України, шукає їхні вразливі місця та дислокацію систем ППО. Ця інформація необхідна ворогу, щоб обрати оптимальні маршрути для пусків. За словами представника розвідки, підхід рф до потенційних ударів залежатиме від того, наскільки методично ворог визначить критичні обʼєкти. Це може бути і 1-3 удари, спрямовані на один обʼєкт, щоб його остаточно знищити, і масований удар із застосуванням різних видів озброєння - БПЛА та ракет.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.