Потяг ішов під обстрілами: глава МЗС Литви прибув до Києва під час масованої атаки РФ

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс дістався Києва, коли над Рівненщиною вибухали російські ракети й дрони. Він назвав удари цілеспрямованим терором і закликав світ до єдності в підтримці України

Кястутіс Будріс, ракети з дронами
Литовський міністр розповів про небезпечну поїздку до Києва

Очільник МЗС Литви Кястутіс Будріс, який прибув до Києва у понеділок 9 червня з офіційним візитом, розповів про драматичні обставини своєї подорожі. Його маршрут пролягав через зону масованого ракетно-дронового обстрілу, який влаштувала Росія. Будріс зазначив, що останнім часом атаки РФ на об’єкти цивільної інфраструктури в Україні стали ще інтенсивнішими.

Про це міністр повідомив у соцмережі Х. Він заявив про непохитну підтримку України й засудив агресію РФ як спробу зламати волю нації.

"Рано-вранці наш потяг пройшов крізь справжній шквал ворожих снарядів та дронів-камікадзе, які накрили Рівне і Дубно. А кількома днями раніше від ударів по Харкову загинули й постраждали десятки людей, включаючи дітей", - написав литовський дипломат.

Міністр наголосив, що ці удари - не випадковість, а цілеспрямовані терористичні дії, мета яких - деморалізувати українське суспільство та підірвати його спротив.

"Україна тримає стрій. Вона не лише боронить власну землю, а й відстоює демократичні цінності всієї Європи. Заспокоєння агресора не приведе до миру. Лише єдність світу в політичній, військовій та економічній підтримці України дозволить досягти справедливого результату", - заявив Будріс.

У межах свого візиту до Києва міністр має провести переговори з віцепрем’єркою Ольгою Стефанішиною та головою МЗС Андрієм Сибігою.

Кястутіс Будріс у столиці
Кястутіс Будріс у столиці

Що відомо про обстріл України 9 червня

Під час нічної повітряної атаки Росія випустила по території України 499 засобів ураження - ракет і дронів, з яких сили ППО знищили 479. Найсильніше постраждала Рівненщина.

Нагадаємо, що у березні Будріс заявив, що безпекові гарантії - ключова умова досягнення сталого та справедливого миру в Україні. Він виділив п’ять основних принципів, серед яких головний - послідовна військова допомога. Також міністр висловлював сподівання, що Україна вже найближчими роками стане повноправним членом Європейського Союзу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube