«Потрібно знищити здатність росії виготовляти нові ракети»: Кулеба закликав ЄС готувати 9 пакет санкцій проти рф

Читать на русском

Україна також наполягає на потребі повного енергетичного ембарго

Читать на русском
«Потрібно знищити здатність росії виготовляти нові ракети»: Кулеба закликав ЄС готувати 9 пакет санкцій проти рф
9 пакету санкцій досі немає

Україна також наполягає на потребі повного енергетичного ембарго

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав Європейський Союз розробляти та впроваджувати 9 санкційний пакет проти росії. Особливу увагу треба приділити санкціям, які гальмують та зупиняють ракетну індустрію рф. Про це повідомила пресслужба МЗС України.

"Давно перезріло питання ухвалення 9-го санкційного пакета ЄС. Але пакету досі немає. Ба, більше: ми чуємо лише про намагання розпочати серйозну роботу над його підготовкою. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Я закликаю своїх колег в ЄС... відкинути будь-які сумніви... і розпочати та швидко завершити 9-й санкційний пакет. Здатність росії виготовляти нові ракети потрібно просто знищити. Для того, щоб вони не мали додаткового ресурсу для вбивства українців, знищення українських міст та енергосистеми", – заявив Кулеба.

За його словами, Україна також наполягає на потребі повного енергетичного ембарго, продовження нафтового ембарго на північну гілку газопроводу «Дружба», забороні імпорту скрапленого газу з росії. Україна закликає ввести санкції проти «Росатому» і призупинити права росії в Міжнародному агентстві з атомної енергії.

"Очікуємо, що 5 грудня та 5 лютого почне діяти ембарго на імпорт сирої нафти та нафтопродуктів з росії, посилене встановленням граничної ціни на нафту та нафтопродукти. Чітка реалізація цих заходів без будь-яких винятків істотно знизить можливості росії фінансувати війну. Це все ми доводимо до сторони ЄС та наполягаємо, що 9-й пакет має бути сильнішим за попередні і ухвалений вже незабаром", – наголосив Кулеба.

Дмитро Кулеба також закликав ЄС розширити індивідуальні санкції та внести до списку всіх причетних до ситуації на ЗАЕС. Україна вже запровадила такі обмеження на національному рівні. Він зазначив, що це не вичерпний список санкційних пріоритетів, а лише головні з них

"Окрема тема - це заборона російської пропаганди. За нинішніх обставин це самогубство – дозволяти будь-якій російській пропаганді продовжувати діяльність в ЄС. Вона не має нічого спільного зі свободою ЗМІ. Російське телебачення 24/7 закликає до геноциду українців, а його філіали в країнах ЄС розпалюють ворожнечу та ненависть, підважуючи європейську демократію. Російська державна пропаганда в ЄС та інших країнах має бути повністю заборонена", –- наголосив міністр.

Санкції ЄС проти росії

Вперше санкції проти рф запровадили ще у червні 2014-го року. Це була пряма реакція на злочинні дії росії проти Криму та інших територій України. До списку обмежень увійшли заборона на ввезення в ЄС продукції з незаконно захоплених територій. Крім цього заборонялося й фінансування інфраструктурних, фінансових чи туристичних послуг, що пов’язані з Кримом, заборонявся експорт певних товарів чи технологій до кримських компаній, які також підпадали під обмеження. Заборонялося і фінансувати будь-які намагання рф заробити на Криму, зокрема обмеження на допомогу у видобуванні чи пошуках нафти. 

Всього Євросоюз запровадив 8 пакетів санкцій щодо рф. Останній з них затвердили в жовтні. Він ввів нові заборони ЄС на імпорт вартістю 7 мільярдів євро для обмеження доходів рф, а також експортні обмеження, що ще більше позбавило військово-промисловий комплекс кремля ключових компонентів і технологій, а російську економіку — європейських послуг і досвіду. Санкції позбавили російську армію додаткових товарів і обладнання, а також заклав основу для впровадження обмеження цін на нафту передбаченого G7. Що входить в 8-й пакет санкцій:

  • заборона транспортування нафти третім країнам за ціною вище встановленої стелі,
  • заборона на певні види сталевої продукції, пластику та хімікатів,
  • заборона надання IT-послуг та юридичних послуг російським організаціям.

Нагадаємо, в Україні з'явився сайт, де можна повідомити про схеми обходу санкцій росіянами. Крім того, російські олігархи пропонують віддати частину своїх активів на відновлення України, щоб відкупитись від санкцій. 

Також Інформатор писав, хто з російських олігархів не потрапив під санкції США, ЄС та України

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.