Зеленський відзначив, що цю ситуацію не можна сприймати, як щось нормальне чи буденне
Президент України Володимир Зеленський ввечері 19 лютого записав нове звернення до українців. Він акцентував на проблемі блокування українсько-польського кордону. Президент зазначив, що ситуацію з протестувальниками у Польщі не можна сприймати як щось нормальне чи буденне. Натомість українцям потрібна "проста та зрозуміла справедливість". Також президент розповів про свій візит на Куп'янський напрямок на передову, відзначення українських захисників державними нагородами, проведення конференції між урядами України та Японії.
Про це йдеться у зверненні Зеленського, яке опублікували на його офіційній Facebook-сторінці. Президент відзначив, що через польський кордон провозять лише 5 відсотків українського агроекспорту, тож проблема насправді не в зерні, а в політиці.
"І під Куп’янськом, неподалік від кордону з росією, де не стихає ворожа артилерія, новини з кордону з Польщею виглядають просто знущально. Потрібні спільні рішення, раціональні рішення, щоб вийти з цієї ситуації. Рішення наші з поляками передусім та всіх у Європі, кого турбує доля Європи", - заявив Зеленський.
Також він розповів про те, що відвідав передову на Куп'янському напрямку. Зеленський зустрівся з воїнами 14-ї окремої механізованої бригади.
"Побував в одному з командних пунктів. Як завжди доповідь, основні потреби. Зараз надзвичайно важка ситуація на кількох частинах фронту і напрямках. Саме там, де російські війська зосередили максимум резервів. Вони користуються затримками у допомозі Україні і це дуже відчутні речі. Дефіцит артилерії, потреба у фронтовій ППО та у більшій далекобійності нашої зброї. Ми працюємо максимально з партнерами, щоб відновити і подовжити підтримку", - наголосив президент.
Лідер також подякував усім українцям та українкам, компаніям та партнерам, які вже налагодили виробництво зброї, снарядів, дронів та систем РЕБ. Він відзначив, що нове виробництво збільшує свої оберти.
"Звичайно ми поки не можемо забезпечити всі потреби лише за рахунок власних можливостей. Але кожен місяць додає Україні свої сили своїх можливостей. Я дякую кожному хто працює заради цього", - додав Зеленський.
Також він нагородив українських воїнів державними нагородами. Окрім того, відвідав шпиталь де лікують українських військових після поранень.
"Подякував усьому колективу: лікарям, медичним сестрам, кожному і кожній хто допомагає. Це надзвичайно важливо, щоб зараз допомагав кожен, хто може та як може: конкретним підрозділам, напрямкам, воїнам і всій державі. Єдність має проявлятись не лише в думках та словах, але й в діях, обов'язково, активності заради спільних цілей, заради всієї нашої держави", - наголосив він.
Зеленський проінформував про успіхи України в дипломатичних та економічних відносинах з Японією. Він розповів, що перемовини між двома урядами проходять успішно та вже є перші результати.
"Сьогодні в Японії розпочалась конференція щодо економічного зростання та відновлення в Україні. Це міждержавна робота на рівні урядів. Зараз в Японії українська делегація на чолі з Денисом Шмигалем. Дуже предметні перемовини. Уже є десятки домовленостей, які посилять нас, нашу співпрацю. Ми давно готували цю конференцію. Я вдячний пану прем'єр-міністру Кісіді за те, що робота як і планувалась дуже і дуже результативна. Чим сильніше будуть наші економічні можливості, чим більше буде солідарність з Україною, тим більше путінський злом буде зламано нашими спільними зусиллями", - додав очільник держави.
У своєму передостанньому зверненні за 18 лютого до народу України, Володимир Зеленський подякував усім, хто докладає зусиль на захист України: від воїнів на передовій до тих, хто підтримують в тилу. Він наголосив, що минулий тиждень став періодом глибокого переживання за долю героїв Авдіївки, її оборонців, та кожної людини в країні.
"Битва продовжується, головне – у цій битві ми робимо все можливе й неможливе, щоб здолати російське зло і захистити якнайбільше українських життів. Українці не вперше б’ються героїчно, але вперше у своїй історії Україна досягла такої світової солідарності і підтримки. І хоч бувають різні політичні настрої у світі, різні спалахи проблем, які розосереджують увагу, ми все одно – усі разом – робимо максимум, щоб світ був із нами – з Україною. А отже, щоб наші воїни могли зупиняти російських не людей і повертати Україні українське. Я дякую всім, хто б’ється, хто допомагає, хто зберігає стійкість та рішучість", - зазначив Зеленський.
Серед країн, які дають Україні найбільше бюджетне фінансування є Японія. Уже другий місяць підряд Токіо займає ключове місце серед інших країн. За даними українського Міністерства фінансів, у січні 2024 року Україна отримала 436 мільйонів доларів зовнішнього фінансування. Усе зовнішнє фінансування у січні надійшло від Японії.
Країна передала також найбільшу частку у фінансовій допомозі у грудні минулого року — майже 2,2 мільярда доларів. І загалом на сьогодні є четвертим найбільшим донором/ кредитором, що надає як пільгові кредити, так і гранти, держбюджету України на фінансування цивільних видатків на соціальний захист, відновлення і розвиток. За весь час повномасштабної війни Японія надала Україні тільки прямої бюджетної підтримки на понад 4,6 мільярда доларів.
Нагадаємо: чи можна позбавити особу права керування автомобілем, якщо вона ухиляється від мобілізації, чи відмовити їй в обслуговуванні банком, не порушуючи при цьому її права та рівність? Відповідь на це запитання надасть адвокат Ігор Фещенко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.