Україна погодила безпекові угоди ще з декількома країнами - Зеленський

Президент відзначив, що ці угоди не є альтернативою пакета допомоги з боку Сполучених Штатів, який досі не ухвалили

Зеленський, безпекові угоди, Шольц, Макрон
Зеленський анонсував підписання нових безпекових угод

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила ще декілька двосторонніх безпекових угод з іншими країнами, окрім вже відомих Британії, Франції та Німеччини. Він наголосив, що раніше підписані угоди є потужними та важливими для України. Проте вони не є альтернативою пакета допомоги з боку Сполучених Штатів, який досі не ухвалили.

Про це заявив Володимир Зеленський в ефірі телемарафону. Таку заяву він зробив за підсумками Мюнхенської конференції з безпеки.

"Три угоди є. Сьогодні в нас була розмова ще з кількома країнами, є домовленість про безпекові угоди. Навіть конкретизували деякі нюанси, де були питання або розбіжності. Погоджені ще декілька угод. Ми будемо нарощувати ці безпекові гарантії", - наголосив президент. 

За словами Зеленського, команди вже працюють над тим, аби домогтись підписання гарантій безпеки з боку США. Він відзначив, що два етапи перемовин вже відбулись.

"Бачу в цьому в найближчому часі позитив", – зазначив Зеленський.

Проте, президент не вважає, що двосторонні безпекові угоди з різними державами можуть стати альтернативною пакету військової та фінансової допомоги від США. Наразі його ще не ухвалили у Конгресі США.

"Я не вважаю, що це альтернатива допомозі США, мене запитували про це. Я вважаю, що це дуже важлива, абсолютно інша, додаткова допомога, на яку можуть розраховувати українці, не на рік, не на два, а на 10 років", – наголосив очільник держави.

На думку Зеленського, 10-річний термін безпекових угод не означатиме автоматично, що війна в Україні буде тривати ще 10 років. Ці угоди лише є запобіжниками, якщо агресія росіян повернеться після війни.

"Ні, це говорить про те, що ці країни з нами, це гарантії безпеки, якщо агресія повернеться, навіть після завершення війни. Там не тільки зброя, там і реконструкція тощо. Тому дуже важливо, що у нас такі довгоочікувані й довготривалі гарантії безпеки з партнерами", – сказав український лідер.

Зеленський додав, що за результатами Мюнхенської безпекової конференції є певні успіхи. Зокрема, було погоджено оборонні пакети від кількох держав.

Зеленський підписав безпековий договір з Німеччиною та Францією

16 лютого президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Берліна підписав двосторонню безпекову угоду між Україною та Німеччиною. Цей документ є продовженням декларації G7 щодо "гарантій безпеки" для України. За словами очільника держави, підтримка Німеччини сягне семи мільярдів євро у 2024 році. Документ отримав офіційну назву "Угода про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Німеччиною". Також у разі, якщо росіяни в майбутньому ще раз нападе, ці домовленості передбачають, що Німеччина почне з Україною екстрені консультації.

"Безпрецедентний документ, що закріплює німецьку підтримку для України. Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів", - написав президент.

Окрім того, президент України того ж дня уклав двосторонню угоду про безпекову співпрацю з президентом Франції Емманюелем Макроном. Таким чином Франція реалізовує зобов'язання, які узяла на Вільнюському саміті НАТО. Підтримка буде мати довгостроковий характер.

Нагадаємо: 2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки і нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube