Україна погодила безпекові угоди ще з декількома країнами - Зеленський

Читать на русском

Президент відзначив, що ці угоди не є альтернативою пакета допомоги з боку Сполучених Штатів, який досі не ухвалили

Читать на русском
Зеленський, безпекові угоди, Шольц, Макрон
Зеленський анонсував підписання нових безпекових угод

Президент відзначив, що ці угоди не є альтернативою пакета допомоги з боку Сполучених Штатів, який досі не ухвалили

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила ще декілька двосторонніх безпекових угод з іншими країнами, окрім вже відомих Британії, Франції та Німеччини. Він наголосив, що раніше підписані угоди є потужними та важливими для України. Проте вони не є альтернативою пакета допомоги з боку Сполучених Штатів, який досі не ухвалили.

Про це заявив Володимир Зеленський в ефірі телемарафону. Таку заяву він зробив за підсумками Мюнхенської конференції з безпеки.

"Три угоди є. Сьогодні в нас була розмова ще з кількома країнами, є домовленість про безпекові угоди. Навіть конкретизували деякі нюанси, де були питання або розбіжності. Погоджені ще декілька угод. Ми будемо нарощувати ці безпекові гарантії", - наголосив президент. 

За словами Зеленського, команди вже працюють над тим, аби домогтись підписання гарантій безпеки з боку США. Він відзначив, що два етапи перемовин вже відбулись.

"Бачу в цьому в найближчому часі позитив", – зазначив Зеленський.

Проте, президент не вважає, що двосторонні безпекові угоди з різними державами можуть стати альтернативною пакету військової та фінансової допомоги від США. Наразі його ще не ухвалили у Конгресі США.

"Я не вважаю, що це альтернатива допомозі США, мене запитували про це. Я вважаю, що це дуже важлива, абсолютно інша, додаткова допомога, на яку можуть розраховувати українці, не на рік, не на два, а на 10 років", – наголосив очільник держави.

На думку Зеленського, 10-річний термін безпекових угод не означатиме автоматично, що війна в Україні буде тривати ще 10 років. Ці угоди лише є запобіжниками, якщо агресія росіян повернеться після війни.

"Ні, це говорить про те, що ці країни з нами, це гарантії безпеки, якщо агресія повернеться, навіть після завершення війни. Там не тільки зброя, там і реконструкція тощо. Тому дуже важливо, що у нас такі довгоочікувані й довготривалі гарантії безпеки з партнерами", – сказав український лідер.

Зеленський додав, що за результатами Мюнхенської безпекової конференції є певні успіхи. Зокрема, було погоджено оборонні пакети від кількох держав.

Зеленський підписав безпековий договір з Німеччиною та Францією

16 лютого президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Берліна підписав двосторонню безпекову угоду між Україною та Німеччиною. Цей документ є продовженням декларації G7 щодо "гарантій безпеки" для України. За словами очільника держави, підтримка Німеччини сягне семи мільярдів євро у 2024 році. Документ отримав офіційну назву "Угода про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Німеччиною". Також у разі, якщо росіяни в майбутньому ще раз нападе, ці домовленості передбачають, що Німеччина почне з Україною екстрені консультації.

"Безпрецедентний документ, що закріплює німецьку підтримку для України. Це зброя, щодо якої вже є конкретні контракти. В угоді зафіксована чітка позиція Німеччини щодо санкцій проти агресора, трибуналу, заморожених активів", - написав президент.

Окрім того, президент України того ж дня уклав двосторонню угоду про безпекову співпрацю з президентом Франції Емманюелем Макроном. Таким чином Франція реалізовує зобов'язання, які узяла на Вільнюському саміті НАТО. Підтримка буде мати довгостроковий характер.

Нагадаємо: 2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки і нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.