У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Винищувачі F-16 здатні брати на борт як озброєння класу "повітря-повітря", так і озброєння класу "повітря-земля"
З появою зенітно-ракетного комплексу Patriot в Україні потреба в F-16 ще більше зросла. Адже літак адаптований до цієї системи. Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов.
Про це Жданов сказав у своєму блозі. Він назвав головні відмінності між винищувачами F-16 і МіГ-29.
"МіГ-29 важчий, ніж F-16. Але внаслідок того, що у нього два двигуни, деякі показники у нього навіть краще. Припустимо, швидкість набору висоти, маневровість і максимальна швидкість у нього більше, ніж у F-16. F-16 - легкий, у нього один двигун, природно, він за цими параметрами поступається", - зазначив Жданов.
Говорячи про переваги F-16, Жданов заявив, що це багатоцільовий літак. Якщо МіГ-29 може виконувати тільки функції винищувача і бомбардувальника, то F-16 може виконувати чотири завдання:
- функція винищувача-перехоплювача ракет в спарингу з комплексом Patriot,
- функція винищувача для ведення повітряного бою,
- функція бомбардувальника,
- функція штурмовика.
За словами Жданова, з появою ЗРК Patriot в Україні потреба в F-16 ще більше зросла, оскільки літак адаптований до цієї системи. Також Жданов акцентував на тому, що у F-16 7,5 тонн бойового завантаження, і він може брати на борт як озброєння класу "повітря-повітря", так і озброєння класу "повітря-земля".
Передача до України F-16 потребує отримання дозволу від США на реекспорт цього озброєння, пише військовий портал Defense Express. Також слід пам'ятати про строки підготовки українських пілотів на західних винищувачах, які можуть з 9-12 місячного курсу бути скорочені до 6-місячної підготовки.
Раніше ми писали, що у Повітряних силах ЗСУ розповіли про підготовку пілотів на F-16. Крім того, Резніков пояснив, чому партнери затримують постачання в Україну винищувачів F-16.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.