"Це найдорожча історія": Резніков пояснив, чому партнери затримують постачання в Україну винищувачів F-16

Міністр оборони заявив, що потрібен час на підготовку літаків, перевірку технічного стану та навчання українських пілотів

Резніков про зволікання партнерів з надання Україні літаків
Резніков пояснив зволікання партнерів з рішенням про літаки

Міністр оборони заявив, що потрібен час на підготовку літаків, перевірку технічного стану та навчання українських пілотів

Голова Міноборони Олексій Резніков вважає, що партнери України хочуть виділити час на перевірку літаків та підготовку українських пілотів. Вони розуміють, що надавши Україні літаки, потрібен буде час на їх підготовку та навчання пілотів, але крім цього, потрібно буде й надалі підтримувати їх в належному стані.

Про це Резніков заявив в інтерв'ю журналісту Андрію Цаплієнку під час телемарафону.

"Все, що неможливо сьогодні, буде можливим завтра. Iris-T, Samp-T, NASAMS, Crotale, все це служить, захищає наше небо. Тому і літаки також будуть четвертої генерації плюс-плюс однозначно", - заявив міністр.

У відповідь на запитання, чому ж таки партнери зволікають з постачанням літаків в Україну, Резніков відповів, що прийнявши рішення дати літаки бойові, потрібно буде дати час на їх підготовку, перевірку технічного стану та навчання українських пілотів. Однак, за словами міністра, на цьому все не закінчиться, партнерам й надалі треба буде підтримувати літаки у належному стані, а також забезпечувати їх зброєю: бомбами та ракетами.

"Це дуже недешева історія. Це найдорожча історія. Вони свідомо та відповідально хочуть дійти до фінішу цього марафону, а саме до перемоги України", - сказав він.

В Повітряних силах розповіли про підготовку пілотів на F-16

Водночас, Україна має намір перевести всіх пілотів на американські винищувачі F-16. Необхідно лише політичне рішення для підготовки наземного персоналу. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав речник Командування Повітряних Сил України Юрій Ігнат.

"Ми плануємо перевести всіх пілотів (на F-16 — ред.). Нам потрібно навчити всіх. Але визначено командувачем Повітряних Сил пілотів, які вже мають певний рівень англійської мови, бойовий досвід, і це молоді пілоти. Вони готові вже хоч завтра воювати. Тут потрібне політичне рішення, щоб ми почали процес підготовки і наземного персоналу, це офіцери бойового управління, військові інженери. Кілька десятків пілотів готові вже воювати", - сказав Ігнат.

Нагадаємо, 28 квітня президенти Чехії та Словаччини прибули до Києва для переговорів з українським главою Володимиром Зеленським, а за підсумками спільної зустрічі глави країн прийняли ряд стратегічних рішень щодо спільного виробництва літаків та озброєнь, а також підтвердили європейські і євроатлантичні прагнення України, затвердивши спільну декларацію. Також президент України розповів подробиці розмови з лідером Китаю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.