Постійні «прильоти», проблеми зі світлом та гуманітарна допомога: як живе Херсон після деокупації

Читать на русском

Росіяни щодня обстрілюють Херсон зі ствольної артилерії та РСЗВ

Читать на русском
Постійні «прильоти», проблеми зі світлом та гуманітарна допомога: як живе Херсон після деокупації
Незламні херсонці

Росіяни щодня обстрілюють Херсон зі ствольної артилерії та РСЗВ

Херсон починає потроху оживати після російської окупації. В місті працює всього декілька магазинів, тому жителям щодня роздають гуманітарну допомогу. Також є проблеми з електрикою та водопостачанням, але місцеві готові чекати скільки треба, щоб тільки без «руського миру». Крім того, росіяни продовжують бити по цивільному населенню з протилежного берега Дніпра. Вибухи в Херсоні не вщухають цілодобово. У звільненому місті побував журналіст «Україна Зараз», зняв на відео руйнування та поспілкувався з людьми.

«Вирішили, мабуть, добити нас, що ми не виїхали... Впав другий снаряд і ми лягли під білборд... Люди не мають ні світла, ні води, але все одно раді, бо повернулися до України», - розповідають журналісту місцеві жителі про обстріли росіян та життя в місті.

Йому вдалось навіть побувати на базі, де під час окупації розташовувались кадирівці. До захоплення міста то була звичайна офісна будівля. Цю базу знищили разом з окупантами.

«Однієї ночі сюди, скоріше за все, влучив метеорит. Бо достеменно невідомо, що саме зруйнувало цю будівлю. Слід зазначити, що, окрім того, що тут знаходився особовий склад російських підрозділів, так само вони зберігали тут боєприпаси. Досі на землі можна побачити залишки озброєння... Це приватне підприємство стало улюбленим місцем, росіяни вибрали його, щоб тут проживати», - розповів Дмитро Плетенчук, начальник пресслужби ОКП оборони міста Херсон.

За його словами, тут проживали кадирівці, але скільки їх було - невідомо. Перед відходом з міста, росіяни ретельно почистили цей район, щоб ніхто не міг побачити, що тут відбувалося.

Що стосується гуманітарної ситуації, то вона в місті складна. Тому волонтери щодня привозять допомогу жителям. Зокрема, роздають продуктові набори, в які входять олія, цукор та консерви.

"На ринку дуже все дорого. А, щоб пенсії отримати треба стояти дуже довго, бо всього 2-3 банки працюють. Нічого, тримаємося, все буде добре", - говорить місцева мешканка, вона радіє гуманітарній допомозі.

Також місцеві жителі розповіли про життя в окупації. За їх словами, росіяни намагалися знищити все українське, а проукраїнських херсонців «прибирали» та били.

«Тим, кому байдуже було, то байдуже. Хто намагався щось сказати, що Херсон - то є Україна, тих прибирали або лупцювали... Навіть, якщо в телефоні проукраїнські фотографії були, то видаляли все. В мене були фото з Карпат, з Говерли, видалили все. Якщо в людини є надія на Україну вони (окупанти - ред.) намагалися її загасити», - згадує місцевий житель життя в російській окупації.

 

Що треба знати херсонцям

Для вирішення ваших проблем працює "гаряча лінія" Херсонської ОВА: 0800330951 або 091 481 78 45. Telegram - посилання. Також функціонує Гуманітарний штаб при Херсонській ОВА. Якщо ви потребуєте гуманітарної допомоги, звертайтеся за телефоном: 066 637 49 85, месенджери: 098 176 16 98 (Viber, Telegram, Signal, WhatsApp). Також функціонує координаційний штаб з питань евакуації населення з Херсонської області. Долучитися до роботи штабу можна заповнивши заявку.

З Херсона курсують евакуаційні потяги до Хмельницького. Зареєструватися на рейс – за посиланням. Жителі деокупованої Херсонщини можуть отримати грошову допомогу від Червоного Хреста та Міжнародної Організації з Міграції. Списки на отримання коштів формують соціальні працівники органів місцевого самоврядування. Тому, аби отримати грошову підтримку, слід звернутися до місцевих рад. Також ви можете заповнити реєстраційну форму: для жителів Херсона, для жителів Херсонського району. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.