Прокурори спрямували до суду обвинувачувальний акт щодо начальника квартирно-експлуатаційного відділу Дніпра, який заплатив за ліжка для військових зайві 9,7 млн грн
Дніпровська спецпрокуратура у сфері оборони скерувала до суду обвинувачувальний акт щодо начальника квартирно-експлуатаційного відділу міста Дніпра. За даними досудового розслідування, яке проводили ДБР та СБУ, через дії посадовця з бюджету було переплачено зайві 9,7 млн грн. Отримала гроші фірма з Києва. Про кого йде мова - читайте в Інформаторі.
За даними ДБР, начальник Дніпровського квартирно-експлуатаційного відділу у 2023 році придбав 5 тисяч ліжок для потреб військових частин Дніпропетровської області у фірми з Києва. При чому за це було сплачено 28 млн грн. Згідно з висновками судових експертиз, вартість продукції була завищена на понад 30% порівняно з ринковою. Реальна ціна аналогічних меблів - близько 18 млн грн, переплачено було зайві 9 млн 775 тисяч гривень бюджетних грошей.
Мова йде про Олега Лупійчука, який очолює квартирний відділ з середини 2022 року. Кримінальне провадження у справі відкрили у березні 2024 року. 5 червня 2025-го посадовець отримав підозру. 11 червня 2025 року Центральний (Кіровський) районний суд Дніпра постановив взяти під варту на гауптвахту підозрюваного до 5 серпня та відсторонити його від посади до 5 серпня. Як альтернатива - внесення застави на 9 млн 689 тис. 600 грн. На думку прокуратури, він через неналежне виконання службових обовʼязків не забезпечив належний контроль за ефективним використанням бюджетних коштів.
26 червня 2025 року Дніпровський апеляційний суд зменшив заставу для посадовця до 2 млн 422,4 тис. грн. А от фірма, у якої купували ліжка для військових за завищеними цінами, це київська ТОВ "КМГ Груп" (власник і директор, за даними аналітичної системи YouControl, Денис Горобчук). Він не є стороною у справі.
Начальнику відділу інкримінують правопорушення за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України - недбале ставлення до служби військової службової особи в умовах воєнного стану, що спричинило тяжкі наслідки. Покарання передбачає до 8 років позбавлення волі. Державою заявлено цивільний позов щодо відшкодування завданих збитків.
Прокурор Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону через суд намагався відсторонити начальника квартирно-експлуатаційного відділу з посади, бо, на думку прокурора, обвинувачуваний вчинив розтрату грошей та може вплинути на підлеглих і зберігає всі документи. Але Жовтневий районний суд ці доводи у лютому 2025 року не переконали за 2 спроби. До цього з осені 2024 року Індустріальний районний суд міста неодноразово відмовлявся відсторонити службовця від посади за іншим епізодом. 7 липня 2025 року мало бути чергове засідання суду, присвячене відстороненню посадовця з посади.
30 вересня 2024 року Лупійчуку повідомили про підозру в іншій справі. 3 жовтня 2024 року ухвалою Індустріального районного суду підозрюваному застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів та визначено заставу в сумі 757 000 грн як альтернативу. Заставу за нього сплатили, тож він знаходився під особистим зобов'язанням.
Нагадуємо, особа не вважається винною, доки її провина не доведена у суді у встановленому законом порядку. Про це зазначено у Конституції України. Тож у цих справах посадовець підозрюваний та обвинувачений.
ДБР зараз також розслідує справу Олександра Буйволюка - екс-командира військової частини з Дніпропетровщини, якого підозрюють у закупівлі непридатної для військових форми, внаслідок чого держава втратила 139 млн грн. До своєї участі у цьому етапі війни Буйволюк працював директором департаменту парків та рекреацій міської ради Дніпра на запрошення мера міста Бориса Філатова, потім очолював створений міськрадою добровільний підрозділ для охорони правопорядку "Варта Дніпра". Крім цього, продовжується розгляд справи депутатки Дніпропетровської обласної ради Маріанни Кізіярової (Мірошніченко), яку ДБР підозрює у фіктивній військовій службі, а сама вона звинувачує ДБР у фальшування доказів, наклепі та фабрикуванні справи.