Порушення комендантської години: у Нацполіції розповіли, кому не загрожує покарання

Читать на русском

Правоохоронці сподіваються, що Рада підтримає законопроект про відповідальність за порушення комендантської години

Читать на русском
Комендантська година, Нацполіція
Речниця Нацполіції пояснила правила комендантської

Правоохоронці сподіваються, що Рада підтримає законопроект про відповідальність за порушення комендантської години

Перебувати на вулиці під час комендантської години можуть лише ті, хто мають відповідні перепустки. Зокрема, такі документи отримують працівники обʼєктів критичної інфраструктури. Якщо людина без перепустки прибула, наприклад, поїздом, в такому разі вона все одно не може пересуватися вулицею.

Однак поліцейські намагатимуться "входити в ситуацію". Правоохоронці допомагатимуть громадянам у разі необхідності. Про це в ефірі телемарафону 2 листопада розповіла речниця Національної поліції Олена Бережна.

"Є категорія людей, які можуть перебувати (на вулиці під час комендантської). Вони обовʼязково повинні мати перепустки. Це люди, які працюють у закладах критичної інфраструктури, закладах які обслуговують критичну інфраструктуру. Є винятки для яких люди отримують спеціальні перепустки. Якщо людина прибуває потягом, рекомендується знаходитись у місці перебування, на вокзалі, до закінчення комендантської. В першу чергу Нацполіція це людяний орган, який безумовно буде входити в ситуацію і розглядати окремо кожен випадок. Якщо людям потрібна буде допомога, то поліція буде включатись", - зазначила Бережна.

За словами представниці органу, наразі Нацполіція покладає великі надії на прийняття законопроекту, який встановить відповідальність як для громадян, так і для бізнесу за порушення комендантської години. Зокрема, у проєкті запропоновано встановити, що:

  • порушення комендантської години тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17000 грн);

  • порушення суб'єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану тягне за собою накладення штрафу на керівника суб'єкта господарювання, фізичну особу - підприємця від трьох тисяч до шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 102 тис. грн).

"З моменту прийняття взагалі рішення про комендантську годину, яке входить в заборони, що стосуються воєнного часу, не було передбачено відповідальності. Через це Нацполіція не мала інструментів для притягнення громадян до відповідальності. Проте ми бачили скарги від людей про те, що порушується комендантська година не лише громадянами, а й закладами. В цьому законопроекті передбачені штрафи для бізнесу", - пояснила Бережна.

Комендантська година у Києві: коли вона діє

Комендантська година у столиці України Києві діє з 00:00 до 05:00. У цей період діє заборона на перебування на вулицях та у громадських місцях, а також заборонено переміщуватися транспортом без перепустки. З 25 вересня у Києві почали діяти нові перепустки для пересування містом.

Раніше Інформатор писав, що влада Києва погодилася продовжити роботу столичних ресторанів до 23:00. Також ми писали про те, як каратимуть порушників комендантської години у столиці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.