Негода знеструмила 41 населений пункт у чотирьох областях
В Україні споживання електроенергії відповідає сезонним показникам. Відключення світла не передбачаються. Однак необхідність ощадливого користування електрикою зберігається, тож з 16:00 до 22:00 не варто вмикати одночасно декілька потужних електроприладів. Про це 13 вересня повідомили в Укренерго.
Наразі енергосистема України продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти. 13 вересня зберігається необхідність ощадливого споживання електроенергії.
"Будь ласка, не вмикайте одночасно декілька потужних електроприладів у період з 16:00 до 22:00", - закликали в Укренерго.
Для подолання дефіциту в енергосистемі, на запит НЕК «Укренерго», відбувається аварійне постачання електроенергії в Україну з енергосистем Польщі, Словаччини та Румунії. Також аварійна допомога зі Словаччини й Польщі надходила вчора, 12 вересня. Імпорт відбуватиметься протягом доби з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 18 204 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1485 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.
"Через бойові дії та з інших причин сьогодні вранці повністю або частково знеструмлені 562 населені пункти. Внаслідок бойових дій є нові знеструмлення у Донецькій, Херсонській, Харківській, Одеській, Івано-Франківській областях. В результаті негоди на ранок був знеструмлений 41 населений пункт у Житомирській, Київській, Чернігівській, Кіровоградській областях. З технічних причин є знеструмлені споживачі у Запорізькій, Дніпропетровській та Сумській областях", - розповіли в Укренерго.
Під час нічної повітряної атаки 12 вересня російський дрон пролетів у безпосередній близькості з промисловим майданчиком однієї з чинних атомних електростанцій. Дії Росії загрожують радіаційній безпеці не лише України, але й усього європейського континенту.
«Це далеко не перший випадок, коли російський дрон чи ракета пролітає безпосередньо над чинним ядерним обʼєктом. Є всі підстави вважати, що країна-агресорка свідомо прокладає маршрути дронів та ракет над АЕС, створюючи загрозу для радіаційної безпеки регіону», - зазначив перший заступник міністра енергетики Юрій Шейко.
Міненерго проінформувало Міжнародну агенцію з атомної енергії (МАГАТЕ) та координаційну раду міністрів енергетики країн ЄС про чергове грубе порушення Росією вимог атомної та радіаційної безпеки. Україна робить усе можливе для захисту атомних електростанцій і безпечної їх експлуатації в умовах постійних ворожих атак на енергетичну інфраструктуру, зокрема на підстанції, від яких прямо залежить режим роботи АЕС. Росія також продовжує незаконну окупацію Запорізької АЕС, яку використовує для шантажу всього цивілізованого світу. Потрібна чітка реакція партнерів на кожен такий прояв нехтування Росією інтересами безпеки світу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.