Мінкульт після бронювання від армії робітників цирків хоче подбати про безпеку журналістів в Україні: що очікується

З 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 76 журналістів, тож наразі є нагальна потреба у вирішенні багатогранних викликів, що існують для всіх працівників сфери медіа

Мінкульт
В Україні стартувала кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення», що направлена на безпеку журналістів

В Україні стартувала кампанія Ради Європи «Журналісти мають значення», яка присвячена безпеці працівників медіа. Це передбачає посилення заходів фізичної, цифрової безпеки та створення правових і соціальних рамок, які пом’якшують ризики журналістської роботи. При міністерстві культури та інформаційної політики з'явився координаційний комітет. Про це 9 квітня повідомили у пресслужбі відомства. 

Народний депутат, голова комітету Верховної ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин повідомив, що з 24 лютого 2022 року в Україні загинуло 76 журналістів. Вказується, що медіа відіграють важливу роль у забезпеченні публічного дискурсу суспільства. Наразі є нагальна потреба у вирішенні багатогранних викликів, що існують для всіх працівників сфери медіа. Це передбачає не лише посилення заходів фізичної та цифрової безпеки, а й створення правових і соціальних рамок, які пом’якшують ризики журналістської роботи.

"Ще одне підтвердження стратегічної важливості тематики безпеки журналістів є те, що розроблена МКІП спільно з іншими державними органами, стратегія інформаційної безпеки містить 7 стратегічних цілей. Серед них є також одна ціль, яка стосується саме прав журналістів та безпеки журналістів. Тобто для нас інформаційна безпека це і про протидію дезінформації, і про безпеку журналістів. Баланс прав та обмежень – в цьому особливість українського підходу", – сказав заступник міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Національна координаторка кампанії за безпеку журналістів Ганна Красноступ презентувала плани щодо розгортання кампанії за безпеку журналістів в Україні на національному рівні. МКІП розпочинає національні консультації для посилення всебічного та інклюзивного діалогу. Він має об’єднати широке коло зацікавлених сторін для спільного вироблення ефективних рішень і стратегій щодо захисту журналістів та підтримки свободи преси в Україні. 

Головна мета кампанії — виробити ефективні рішення для захисту представників українських медіа, які працюють в умовах підвищених ризиків, спричинених російською агресією. Її ціль — поглибити в суспільстві розуміння проблем безпеки, з якими стикаються журналісти в Україні, та збільшити прихильність до захисту журналістів із боку політиків, правоохоронних органів та інших відповідальних суб'єктів. Крім того, в ході цієї кампанії будуть розроблені практичні рекомендації щодо покращення безпеки журналістів та працівників медіа. Ключовими завданнями Координаційного комітету з реалізації кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» в Україні буде:

  • надавати оцінки існуючим викликам і потребам (з огляду на внутрішнє середовище, в якому працюють журналісти та інші представники суб’єктів у сфері медіа);
  • визначати шляхи, механізми та способи вирішення проблемних питань, які пов’язані з безпекою журналістів, провадженням ними професійної діяльності під час правового режиму воєнного стану;
  • виробляти рекомендації щодо реалізації в Україні кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» на національному рівні;
  • узагальнювати практику та надавати пропозиції зі створення сприятливих умов провадження в Україні професійної діяльності журналістами та іншими представниками суб’єктів у сфері медіа. 

В межах події учасники провели перший раунд дискусій з безпеки журналістів та пріоритетів кампанії Ради Європи «Журналісти мають значення» на 2024 рік. Обговорення стосувались основних викликів, з якими стикаються медіа та журналісти під час війни, стану медіа на тимчасово окупованих територіях України; оцінки ситуації з розслідуванням злочинів проти журналістів, правових гарантій, що вже існують, а також визначення напрямків з їх підсилення.

Бронювання працівників цирків та медіа

Нещодавно стало відомо, що бронь від мобілізації отримають співробітники каналів, які беруть участь у телемарафоні. Аналогічний статус підтвердили Криворізькому, Харківському, Дніпровському, Одеському, Львівському циркам, а також Пересувний та Національний цирки України. Станом на 9 квітня за поданням МКІП статус заброньованих по всій країні отримали лише 1 150 працівників сфери культури та трохи понад 700 медійників. Ці люди критично важливі для своїх підприємств.

"Хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа – це неповага до людей, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює", - заявляли у Мінкультури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube