Продавець не поспішав повертати кошти, які отримав випадково. Тому чоловіку довелося звернутися до суду.
17 січня 2022 року о 17:25 чоловік на криптовалютній біржі «Binance» хотів придбати віртуальних активів на 640 гривень. Він зробив замовлення у продавця та помилково перерахував йому 64 тисячі гривень.
Одразу після виявлення помилки він зв`язався з продавцем, пояснив суть непорозуміння і попросив добровільно повернути йому зайві кошти. З’ясувалося, що це була кредитка monobank та продавець не поспішав з поверненням коштів.
Тоді чоловік звернувся до monobank та розповів про невдалу спробу купити крипту. У фінансовій установі йому відповіли, що продавець віртуальних грошей не відповідає на дзвінки, а без його згоди забирати гроші з картки банк не має права.
У поверненні грошей не допомогло також листування. Тоді чоловік найняв адвоката та звернувся до Оболонського районного суду Києва, щоб дізнатися, кому належить картка, на яку випадково перерахували крупну суму. У лютому 2022 року суд задовольнив це прохання та надав дані, які належать до банківської таємниці.
«Після отримання вказаної інформації (адвокат) за допомогою мобільного зв`язку зв`язався з (продавцем) і ще раз запропонував повернути помилково перераховані грошові кошти, але останній відмовився від спілкування», - йдеться у матеріалах судового реєстру.
Знов чоловік подав позов до суду. Цього разу він просив забрати свої кошти примусово.
Суддя Харківського районного суду Харківської області Світлана Лук’яненко вивчила листування між продавцем криптовалюти та покупцем, та оглянула рішення київського колеги щодо розкриття банківської таємниці. Згідно із цим рішенням, чоловік дізнався прізвище, ім`я, по батькові власника картки, куди помилково перерахував кошти, його місце реєстрації, номер облікової картки платника податків, паспортні дані та номер телефону.
«Незважаючи на вимоги (чоловіка), грошові кошти (продавцем) на час звернення до суду повернуті не були, від спілкування він чи його представник він відмовляється», - засвідчила суддя.
Згідно із Цивільним кодексом, в таких ситуаціях, як у випадку з купівлею криптовалюти, продавець зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно.
«У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна», - написано у Цивільному кодексі.
Через те, що продавець отримав 64 тисячі гривень без достатньої правової підстави, то суддя вирішила, що він має повернути ці кошти. До того ж він має компенсувати понад тисячу гривень судового збору.
Таке рішення було ухвалено 8 листопада 2023 року. Якщо продавець не оскаржить його незабаром, то вже 9 грудня виконавець зможе стягнути кошти примусово.
Інформатор писав, що детективи НАБУ зможуть відслідковувати транзакції криптовалют.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.