Помер один з основоположників поведінкової економіки Даніель Канеман: що про нього відомо

Він відомий своїми роботами з психології суджень та прийняття рішень, а також поведінкової економіки

Даніель Канеман
Даніель Канеман помер у віці 90 років

На 91-му році життя помер ізраїльсько-американський психолог і економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки Даніель Канеман. Він був одним з основоположників поведінкової економіки. Обставини його смерті не розголошуються.

Про це пише газета The Washington Post. Інформацію про смерть Канемана підтвердила прийомна дочка вченого Дебора Трейсман.

Даніель Канеман був одним з основоположників поведінкової економіки. Він також був автором теорії перспектив, що описує ухвалення рішень в умовах невизначеності та ризику. Також він є автором психологічного бестселера за версією газети The New York Times "Думай повільно, вирішуй швидко".

Учений народився 5 березня 1934 року в Тель-Авіві, який на той момент перебував під контролем Сполученого Королівства. У 2002 році отримав Нобелівську премію з економіки за "інтегрування ідей психологічних досліджень в економічну науку".

Відомі цитати Даніеля Канемана

  • Головна обмеженість людського розуму полягає в тому, що він майже не в змозі повернутися в минуле, зайняти колишню позицію, знаючи про майбутні зміни. Щойно ви побудували нову картину світу або його частини, стара стирається - ви вже не згадаєте, як і у що вірили раніше.
  • Ніщо в житті не важливе настільки, наскільки вам здається, коли ви про це думаєте.
  • Надійний спосіб змусити людей повірити у брехню — часте повторення, адже знайоме нелегко відрізнити від правди. Авторитарні інституції та маркетологи завжди знали цей факт.
  • Наша втішна впевненість у тому, що світ має сенс, спирається на надійний фундамент: нашу майже необмежену здатність ігнорувати своє невігластво.
  • За гроші не купиш щастя, але відсутність грошей неодмінно приносить нещастя.
  • Впевненість людей у своїх переконаннях здебільшого залежить від якості історії, яку вони можуть розповісти про те, що бачать, навіть якщо бачать небагато.
  • Щасливий настрій послаблює контроль [обережності та аналізу] над нашою діяльністю: у гарному настрої люди стають більш інтуїтивними та креативними, але водночас менш пильними і більш схильними до логічних помилок.
  • Ми схильні переоцінювати те, наскільки ми розуміємо світ, і недооцінювати роль випадковості в подіях.
  • Ми можемо бути сліпими до очевидного, і ми також сліпі до своєї сліпоти.
  • Ілюзія, що ми розуміємо минуле, породжує надмірну впевненість у нашій здатності передбачати майбутнє.

Нагадаємо, у віці 98 років помер Ігор Юхновський — видатний український фізик-теоретик, перший віцепрем'єр-міністр України у 1992–1993 роках, народний депутат чотирьох скликань та співзасновник Інституту національної пам'яті. Саме Юхновський став ідеологом референдуму 1 грудня 1991 року, який закріпив Незалежність України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал , щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube