Блокування розпочалося з 10:00 за польським часом
Польські фермери у середу, 13 березня, відновили протести і блокування кордону з Україною на пункті пропуску “Корчова - Краківець”. Польська сторона оголосила, що їхня акція стартувала з 10:00 за варшавським часом.
Про це повідомляє Державна митна служба України у Facebook. Водночас поляки блокують не весь транспорт.
Зазначається, що йдеться про блокування представниками польських аграріїв і перевізників автодороги, по якій рухаються вантажівки на виїзд з Республіки Польща та вʼїзд в Україну, на відстані до 1 км до пункту пропуску. Також блокують автомагістраль А4 на відстані до 500 м до пункту пропуску (блокування в зазначеному місці раніше не здійснювалось).
Водночас відомо щодо руху пасажирського транспорту. Автобуси та легкові автомобілі в обидва напрямки їздять безперешкодно.
Напередодні польські фермери повністю перекрили рух вантажівок з України до Польщі за напрямами пунктів пропуску "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг". Станом на ранок 12 березня в чергах на території Польщі знаходилися 1500 вантажівок.
Наприкінці минулого тижня відбувалася зустріч прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска з лідерами фермерського руху. Польські фермери не змогли домовитися з польським урядом. Тому вони заявили, що будуть продовжувати протести на кордоні з Україною. Ба більше - вони лише посилюватимуться. За словами представника протестувальників Анджея Собонінського, Туск сказав, що не планує повністю закривати кордон для імпортного продовольства. Він збирався лише організувати експорт надлишків зерна, щоб стабілізувати ринок. Втім, такий варіант не сподобався фермерам, які вважають, що з відкритим кордоном ці надлишки з’являться знову.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Приєднуйтесь до нашого відео, де голова Ради громадського контролю Бюро Економічної Безпеки України, Тарас Котов, розкриє історію створення БЕБ, розповість про процес відбору через конкурс та пояснить, чому важливе перезавантаження цієї установи. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися найцікавіше!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.