Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Отара овець порушила польсько-український кордон на ділянці Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі
Отара овець підняла по тривозі прикордонників Бещадського відділу Прикордонної служби Польщі. Наряд у районі пункту пропуску "Корчова-Краківець" зафіксував незвичайний інцидент, як отара овець перетнула кордон з Україною і почала пастись на забороненій території. Прикордонники швидко сповістили власника тварин, який покликав тих назад у вольєр, але виявляється, що такий випадок стався не вперше.
Як повідомляє ресурс RMF 24, відповідно до звіту прикордонників, ситуація склалася таким чином, що радари виявили наближення об'єктів до кордону. І на екранах моніторів чергові побачили отару овець. Після перетину кордону ця група почалла пастися на території України.
Найближчий патруль, який добре знає місцевість та її мешканців, швидко сповістив власника отари. Під впливом закликів господаря, вівці повернулися назад до Польщі, виконуючи його команду.
Підполковник Прикордонної служби Пйотр Закелаж підкреслив, що цей випадок - не перший. Вже менше ніж два тижні тому вівці вже спостерігалися у прикордонній зоні, але тоді вони не наважилися перетинати кордон. Відтак, отара стала "рецидивісткою", оскільки це другий раз, коли її виявили на прикордонній території.
Польська держава має намір зміцнити свій кордон з Білоруссю. Для цього планується будівництво спеціальних веж заввишки 70 метрів. З них будуть спостерігати за білоруською територією. Принаймні, через такі загорожі вже жодна вівця не втече через кордон.
За словами командувача Прикордонної служби Польщі генерала Роберта Багана, наразі кордон Польщі дуже легко перетнути. Мігранти винаходять безліч способів, як це зробити. Тому прикордонники будуть використовуватися окрім спеціальних веж новітні системи освітлення та дрони.
Нагадаємо, що відносини між Варшавою та Мінськом є, кажучи дипломатично, не зовсім гарними. Польща ввела проти білорусів візові обмеження та перестала видавати їм візи. Окрім цього, Варшава неодноразово звинувачувала Мінськ у пособництві російській агресії та вимагала більших санкцій проти республіки. Згадати можна також і довоєнні часи: той же інцидент з літаком, який посадили в Білорусі спецслужби задля затримання редакторів опозиційного ТГ-каналу Nexta. Тоді Варшава різко засуджувала білоруський режим.
В свою чергу Мінськ влаштовує провокації на кордоні. Зокрема, засилає в Польщу мігрантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.