"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Національна дорога № 12 в Окопах, що веде до прикордонного переходу в Дорогуську, наразі заблокована через протест польських фермерів. Проїзд дозволено лише для транспортних засобів із гуманітарною допомогою
У п'ятницю, 9 червня, польські фермери розпочали чергову акцію протесту на дорозі до прикордонного переходу з Україною у Дорогуську. Українські фермери готують дзеркальну акцію у відповідь.
Про акцію польських фермерів повідомляє RMF FM. А про намір українських аграріїв заблокувати в'їзд для польських вантажівок йдеться у заяві "Всеукраїнської аграрної ради".
За даними ЗМІ, національна дорога № 12 в Окопах, що веде до прикордонного переходу в Дорогуську, наразі заблокована. Польські аграрії протестують через нерегульоване наплив українського зерна на польський ринок.
На цей час проїзд дозволено лише для транспортних засобів із гуманітарною допомогою.
В рамках акції протесту з Польщі до України щогодини пропускатимуть по дві вантажівки, а з України до Польщі не пропускатимуть жодної.
Акція протесту, як оголосили організатори, триватиме до півночі понеділка.
"Всеукраїнська аграрна рада" та Асоціація виробників молока планують у відповідь на цей протест дзеркальну акцію — перекрити рух польським вантажівкам через 4 міжнародні пункти пропуску.
Зокрема українські агровиробники перекривають рух польським вантажівкам через 4 міжнародні пункти пропуску:
Акція українських аграріїв розпочнеться 10 червня о 10:00 та триватиме до 00:00 14 червня.
"Проведення заходу обумовлено категоричною незгодою українських аграріїв з діями польської сторони, які в односторонньому порядку, порушуючи торговельні правила ЄС та рішення Єврокомісії щодо поновлення транзиту української сільськогосподарської продукції, продовжують фізично блокувати вантажівки з України на територію Польщі", - йдеться у заяві українських аграріїв.
Навесні Румунія, Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія запровадили обмеження на імпорт української агропродукції через невдолення своїх фермерів. Фермери невдоволені тим, що через дешевшу продукцію з України чимало аграріїв інших держав мають збитки, не витримавши конкуренцію.
Зокрема у Румунії зазначили, що "компенсації, отримані від Європейської комісії, не можуть покрити загальну вартість завданих румунським аграріям збитків".
На початку травня польські перевізники влаштували акцію протесту перед пунктом пропуску "Дорогуськ", вимагаючи повернути дозволи на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в'їзді до Польщі.
Такі дозволи були скасовані в рамках "транспортного безвізу", який запрацював влітку торік між Україною та ЄС. Також у вимогах протестувальників йдеться про застосування до українських перевізників екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо до польських перевізників.
У ЄС заявили, що нададуть пакет підтримки у 100 мільйонів євро країнам, фермери яких постраждали від збільшення об'ємів українського імпорту. Також ЄС хоче досягнути скасування обмежень на українську продукцію, які ухвалили вже 6 країн, включно з Молдовою.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що Україна передала Польщі та ЄС ноти щодо неприпустимості обмежень імпорту агропродукції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.