Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
До обмежень на імпорт української агропродукції приєдналася ще й Молдова, загалом таке рішення ввели вже 6 країн
Молдова планує приєднатись до рішення Європейського Союзу щодо обмежень на імпорт агропродукції з України. Йдеться про заборону на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику. Раніше таке рішення прийняли в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.
Про це повідомила пресслужба Міністерства сільського господарства Молдови. Зазначається, що Україну про це рішення проінформували. В повідомленні відомства вказано, що Молдова має намір приєднатися до рішення ЄС про введення тимчасових заходів щодо імпорту, водночас дозволивши їхній транзит. В країні пояснили причину рішення - у молдовських сховищах перебуває значна кількість зернових, і це викликає у фермерів побоювання, що їм не вистачить місця для нового врожаю.
"Водночас тенденція експорту вітчизняного зерна є низхідною, витрати на логістику зросли, а ціни на міжнародних біржах обвалилися. Нашим аграріям необхідно максимально ефективно використати запаси зерна та підготуватися до нового сільськогосподарського сезону", - заявив міністр сільського господарства Молдови Володимир Боля.
Він додав, що Кишинів солідарний з українським народом. Також Молдова готова вести "конструктивний діалог з українською владою" для вирішення проблем фермерів обох держав.
Румунія, Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія запровадили обмеження на імпорт української агропродукції через незадоволення своїх фермерів. Річ у тому, що через дешевшу продукцію з України чимало аграріїв інших держав зіткнулися зі збитками, не витримавши конкуренцію. У Румунії зазначили, що "компенсації, отримані від Європейської комісії, не можуть покрити загальну вартість завданих румунським аграріям збитків".
У Європейському Союзі зробили заяву щодо ситуації з обмеженнями на українську аграрну продукцію. Виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявив, що ЄС надасть пакет підтримки 100 мільйонів євро країнам, фермери яких постраждали від збільшення об'ємів українського імпорту. Також ЄС хоче досягнути скасування обмежень на українську продукцію, які ухвалили вже 6 країн (разом з Молдовою).
Нагадаємо, Україна передала Польщі та ЄС ноти щодо неприпустимості обмежень імпорту агропродукції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.