Нова Зеландія надаватиме посвідки на проживання для біженців з України: умови

Українці зможуть отримати ВНЖ у Новій Зеландії

cпеціальна віза для українців Нова Зеландія 2023
Нова Зеландія інтегрує українців. Фото: iStock

Для українців, які прибули до Нової Зеландії за спеціальною візою минулого року нададуть право отримати посвідку на проживання у країні. Урядове рішення з’явилося у суботу.

Про це пише видання Bloomberg.

"Багато з тих, хто шукав безпеки в Новій Зеландії, ніколи не очікували, що залишаться тут надовго, але оскільки війна триває, ми маємо гуманітарний обов'язок надати їм впевненість", - заявив Ендрю Літтл, міністр імміграції Нової Зеландії.

Зокрема власники спеціальної української візи, які отримають документ до 15 березня 2024 року, зможуть подати заяву на отримання посвідки на проживання у Новій Зеландії. Вперше 12-місячний дозвіл був відкритий для заявників у березні 2022 року і був продовжений ще на один рік у лютому.

Уряд повідомив, що було видано близько 1510 віз, а в Новій Зеландії налічується близько 340 власників дозволу. Нова Зеландія припинить прийом заявок після 15 березня 2024 року.

За умовами новозеландської влади охочі отримати посвідку на проживання повинні будуть надати медичну довідку, пройти перевірку особистості та відповідати вимогам щодо ідентифікації. Вони також мають сплатити збір за подання заяви в розмірі 1200 новозеландських доларів (708 доларів США).

Підтримка українців та членів їх родин у Новій Зеландії

На початку повномасштабного вторгення Нова Зеландія заявляла, що готова прийняти чотири тисячі біженців з України. Країна ухвалила програму "Спеціальна політика щодо України на 2022 рік".

Вона дозволяє громадянам Нової Зеландії, що народилися в Україні, і жителям країни привозити членів своєї української родини, чиї життя перебувають у небезпеці через війну.

"Це найбільша спеціальна категорія віз, яку ми встановили за останні десятиліття для підтримки міжнародних гуманітарних зусиль, і, поряд з додатковим фінансуванням гуманітарної діяльності у розмірі 4 мільйонів доларів, про яке також було оголошено, це доповнює низку заходів, які ми вже вжили для реагування на ситуацію в Україні", - заявляв тоді міністр імміграції Кріс Фаафой.

Програма діяла впродовж одного року та була продовжена ще на рік. У 2022 році міністр підкреслив, що Нова Зеландія відразу засудила військове вторгнення рф  в Україну, і вжила різних заходів щодо країни-агресора, ввівши заборони на поїздки, експортний контроль, ухваливши закон про санкції та надавши фінансування для підтримки важливої ​​гуманітарної діяльності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube