20 березня протестувальники заблокували в'їзди у великі міста по всій території Польщі
В середу, 20 березня, в Польщі почалися масштабні протести фермерів, анонсовані раніше. Тим часом польські ЗМІ повідомляють, що влада підписала з ними угоду, яка має врегулювати ситуацію. Згідно з документом, з 1 квітня Польща тимчасово заборонить транзит певної сільськогосподарської продукції з України, а також надасть субсидії фермерам.
Про це "Польське радіо". Повідомляється, що документ підписали представники протестуючих фермерів, а також міністр сільського господарства Чеслав Секерський та державний секретар міністерства Міхал Колодзейчак.
Угода передбачає збереження чинного ембарго на постачання сільськогосподарської продукції з України, що діє з середини вересня минулого року. Заборона поширюється, зокрема, на пшеницю, кукурудзу, пшеничне борошно, ріпак і соняшник. Крім того, міністр сільського господарства має звернутися до Ради міністрів із проханням призупинити транзит цих продуктів через польську територію з 1 квітня цього року.
Обидві сторони в підписаному документі також вважають за необхідне розробити детальні правила торгівлі агропродовольчими товарами між Польщею та Україною, але водночас підкреслюють, що складна ситуація в сільському господарстві є результатом агресії росії проти Києва.
З ранку 20 березня протестувальники вже заблокували в'їзди у великі міста, зокрема Варшаву, Вроцлав, Познань та Бидгощ. На вʼїзді до Варшави зібралося близько 50 тракторів та близько 200 людей. Представник профспілки заявив, що фермери виступають проти «зеленого курсу» Євросоюзу, імпорту продукції з України, обмеження тваринництва у Польщі та «драматичної ситуації» у сільському господарстві. Усіх, хто зараз перебуває в Польщі і планує якісь справи, просять за можливості цього дня уникати використання особистого транспорту та пересісти на громадський. А краще взагалі зайвий раз нікуди далеко не їхати.
Крім того, польські фермери блокують рух автобусів у пункті пропуску "Медика" - "Шегині". Про це повідомляє ДПСУ. Планують пропускати по одному автобусу на 2 години, як на в'їзд в Україну, так і на виїзд. Скільки це триватиме - невідомо. Перевізників та громадян закликають врахувати цю інформацію під час планування своїх поїздок.
Поляки активно протестують ще з початку лютого. Фермери вимагають обмеження імпорту української сільськогосподарської продукції, стверджуючи, що вона створює недобросовісну конкуренцію. Також поляки виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження так званої "зеленої політики" - йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог.
18 березня поляки заблокували два КПП на кордоні з Німеччиною, через що біля польських населених пунктів Свецко і Губінек утворилися черги. Протестувальники розмістили біля дороги близько 90 сільськогосподарських машин. Мітингарі вважають, що наразі ринок у Польщі "переповнений" агропродовольчою продукцією з України та інших країн за межами ЄС.
Тим часом Польща активно веде переговори з Єврокомісією для вирішення проблем, пов'язаних з протестами фермерів та блокадою українського кордону. Питання включають скасування деяких положень "Зеленого курсу" та введення обмежень на експорт української продукції.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сергій Марченко, очільник Мінфіну, ділиться своїми думками щодо коштів, які витрачає Росія на обстріли України та наскільки довго вони зможуть це фінансувати. Він також пояснить, чому на це не варто звертати увагу, а зосередитися на інших аспектах. Ми також обговоримо тему мобілізації 500 тисяч осіб: чи є у держави кошти на таку масштабну мобілізацію та скільки всього платників податків потрібно на одного військового. Все це ви дізнаєтесь з нашого відео. Приємного перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.